Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MotoGP-kampioen Márquez vreest druk op broer

MotoGP-kampioen Márquez vreest druk op broer

VALENCIA (ANP) - Zesvoudig wereldkampioen MotoGP Marc Márquez heeft geen rol gespeeld bij het aanstellen van zijn jongere broer Alex als teamgenoot in het fabrieksteam van Honda. "Ik heb me er niet mee bemoeid, hoewel het natuurlijk heel bijzonder is en ik ongelooflijk trots ben dat hij nu de plek inneemt naast mij in de box", zei de Spaanse motorcoureur over de unieke aanstelling. Niet eerder vormden twee broers een koppel in de koningsklasse van de motorsport.

Márquez, die dit jaar ongenaakbaar was met twaalf overwinningen, ziet ook op tegen de samenwerking met zijn broer. "Een stem in mij zegt dat hij beter in een ander team kan rijden. Want de druk zal immens zijn voor hem. Hij zal steeds vergeleken worden met zijn broer."

Teambaas Alberto Puig bevestigde dat Marc geen bemoeienis heeft gehad. "We hebben voor Alex gekozen omdat hij de wereldkampioen in de Moto2 is. We zien in hem een groot talent voor de toekomst en willen hem deze kans geven in de MotoGP. Dat ze broers zijn is bijzonder, maar het maakt mij niets uit. Voor mij zijn het twee coureurs die ieder hun eigen benadering en behandeling krijgen."

Meer uit Sport

Bergsma schaatst voor de achtste keer naar titel op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de achtste keer Nederlands kampioen op de 10 kilometer geworden. De 39-jarige Fries van Team AH-Zaanlander was met 12.42,85 nipt sneller dan Marcel Bosker en Jasper Krommenhoek en is daarmee de oudste Nederlandse afstandskampioen ooit geworden.

7 minuten geleden
Los Angeles Dodgers winnen de World Series

TORONTO (ANP) - De honkballers van Los Angeles Dodgers hebben voor het tweede jaar op rij de World Series gewonnen, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. De Dodgers wonnen in Toronto het zevende en beslissende duel met Toronto Blue Jays met 5-4. Een zevende duel was nodig nadat de titelverdediger uit LA een dag eerder de stand in de onderlinge duels op 3-3 had gebracht in een best-of-seven-serie.

7 uur geleden
Nuis is trots op topniveau aan het begin van het seizoen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.

18 uur geleden
Schaatsster Kok met overmacht Nederlands kampioen op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.

20 uur geleden
Nuis verovert voor zesde keer Nederlandse titel op de 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.

21 uur geleden
Wereldkampioene Kok op NK verreweg de snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.

22 uur geleden
Schaatsster Conijn verovert Nederlandse titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.

22 uur geleden