MotoGP Frankrijk afgelast, TT wacht af
ASSEN (ANP) - Ook de Grote Prijs van Frankrijk zal het WK-seizoen in de MotoGP niet openen. Organisator Dorna en motorsportbond FIM maakten donderdag bekend dat de wedstrijd, die op 17 mei op het circuit van Le Mans zou worden verreden, niet doorgaat. Eerder werd bij de openingswedstrijd in Qatar al alleen in de Moto2 en Moto3-klassen gereden en verdween de GP van Jerez van de kalender. Voorlopig prijkt de TT van Assen eind juni daar nog wel op.
"Wij weten net zo veel als iedereen", zegt Peter Schorer, manager marketing en communicatie van het TT-circuit. "De situatie in Frankrijk met het coronavirus bevindt zich nog in de overtreffende trap, dus het is geen verrassing dat die wedstrijd eruit gaat." Over de TT geen nieuws. "Wij volgen de adviezen van het RIVM en de wetgeving van het ministerie. We hebben meer evenementen en moeten gewoon afwachten wat er na 28 april en na 1 juni weer mogelijk is. Daarbij zijn we ook afhankelijk van besluiten van de internationale organisaties."
De TT is dit jaar op 28 juni. "Wij gaan door met de voorbereidingen, maar je moet ook bedenken of Nederland er tegen die tijd wel aan toe is om naar grote evenementen te gaan. En hoe de internationale organisaties er in staan. Er kunnen bijvoorbeeld coureurs zijn die hun land niet uit kunnen en dus niet kunnen deelnemen."
Schorer stelt dat er op dit moment belangrijkere zaken aan de orde zijn dan sport. "Maar wij moeten wel voorsorteren als het gaat om de situatie erna. Gaat de TT door? Eventueel op een later tijdstip? In theorie is alles mogelijk."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
15 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden