Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MotoGP Frankrijk afgelast, TT wacht af

MotoGP Frankrijk afgelast, TT wacht af

ASSEN (ANP) - Ook de Grote Prijs van Frankrijk zal het WK-seizoen in de MotoGP niet openen. Organisator Dorna en motorsportbond FIM maakten donderdag bekend dat de wedstrijd, die op 17 mei op het circuit van Le Mans zou worden verreden, niet doorgaat. Eerder werd bij de openingswedstrijd in Qatar al alleen in de Moto2 en Moto3-klassen gereden en verdween de GP van Jerez van de kalender. Voorlopig prijkt de TT van Assen eind juni daar nog wel op.

"Wij weten net zo veel als iedereen", zegt Peter Schorer, manager marketing en communicatie van het TT-circuit. "De situatie in Frankrijk met het coronavirus bevindt zich nog in de overtreffende trap, dus het is geen verrassing dat die wedstrijd eruit gaat." Over de TT geen nieuws. "Wij volgen de adviezen van het RIVM en de wetgeving van het ministerie. We hebben meer evenementen en moeten gewoon afwachten wat er na 28 april en na 1 juni weer mogelijk is. Daarbij zijn we ook afhankelijk van besluiten van de internationale organisaties."

De TT is dit jaar op 28 juni. "Wij gaan door met de voorbereidingen, maar je moet ook bedenken of Nederland er tegen die tijd wel aan toe is om naar grote evenementen te gaan. En hoe de internationale organisaties er in staan. Er kunnen bijvoorbeeld coureurs zijn die hun land niet uit kunnen en dus niet kunnen deelnemen."

Schorer stelt dat er op dit moment belangrijkere zaken aan de orde zijn dan sport. "Maar wij moeten wel voorsorteren als het gaat om de situatie erna. Gaat de TT door? Eventueel op een later tijdstip? In theorie is alles mogelijk."

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

13 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

13 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

14 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

15 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

16 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

19 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

19 uur geleden