MotoGP-coureur Márquez mist nog een race vanwege gebroken duim
BARCELONA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez ontbreekt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van de Verenigde Staten in de MotoGP. De achtvoudig wereldkampioen is nog niet volledig hersteld van een breuk in zijn rechterduim, zo bleek uit een CT-scan. In overleg met de artsen en het fabrieksteam van Honda heeft Márquez besloten na de GP van Argentinië ook de komende grand prix op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) over te slaan.
De 30-jarige Márquez raakte vorige maand geblesseerd tijdens de seizoensopening in Portugal. De Honda-coureur startte op het circuit van Portimão van poleposition, maar kwam slecht weg en viel terug naar de vierde plaats. In een poging verloren terrein goed te maken, reed Márquez de Portugees Miguel Oliveira onderuit. Beide coureurs vielen uit. Márquez kreeg een milde straf van de wedstrijdleiding. Hij moet in de volgende grand prix in twee ronden een extra lus rijden.
De val bleek echter ook voor fysieke schade te hebben gezorgd. Het gebroken botje in zijn rechterhand kost Márquez nu zeker twee GP's. De Spanjaard, zes keer wereldkampioen in de MotoGP, kon de afgelopen jaren vanwege blessures al geen rol van betekenis spelen in het kampioenschap. Márquez brak begin 2020 zijn arm door een val en werd daar sindsdien al vier keer aan geopereerd.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
8 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
10 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
10 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
11 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden