Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MotoGP-coureur Márquez mist nog een race vanwege gebroken duim

MotoGP-coureur Márquez mist nog een race vanwege gebroken duim

BARCELONA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez ontbreekt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van de Verenigde Staten in de MotoGP. De achtvoudig wereldkampioen is nog niet volledig hersteld van een breuk in zijn rechterduim, zo bleek uit een CT-scan. In overleg met de artsen en het fabrieksteam van Honda heeft Márquez besloten na de GP van Argentinië ook de komende grand prix op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) over te slaan.

De 30-jarige Márquez raakte vorige maand geblesseerd tijdens de seizoensopening in Portugal. De Honda-coureur startte op het circuit van Portimão van poleposition, maar kwam slecht weg en viel terug naar de vierde plaats. In een poging verloren terrein goed te maken, reed Márquez de Portugees Miguel Oliveira onderuit. Beide coureurs vielen uit. Márquez kreeg een milde straf van de wedstrijdleiding. Hij moet in de volgende grand prix in twee ronden een extra lus rijden.

De val bleek echter ook voor fysieke schade te hebben gezorgd. Het gebroken botje in zijn rechterhand kost Márquez nu zeker twee GP's. De Spanjaard, zes keer wereldkampioen in de MotoGP, kon de afgelopen jaren vanwege blessures al geen rol van betekenis spelen in het kampioenschap. Márquez brak begin 2020 zijn arm door een val en werd daar sindsdien al vier keer aan geopereerd.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

5 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

7 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

8 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

11 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

13 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden