MotoGP-coureur Márquez mist nog een race vanwege gebroken duim
BARCELONA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez ontbreekt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van de Verenigde Staten in de MotoGP. De achtvoudig wereldkampioen is nog niet volledig hersteld van een breuk in zijn rechterduim, zo bleek uit een CT-scan. In overleg met de artsen en het fabrieksteam van Honda heeft Márquez besloten na de GP van Argentinië ook de komende grand prix op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) over te slaan.
De 30-jarige Márquez raakte vorige maand geblesseerd tijdens de seizoensopening in Portugal. De Honda-coureur startte op het circuit van Portimão van poleposition, maar kwam slecht weg en viel terug naar de vierde plaats. In een poging verloren terrein goed te maken, reed Márquez de Portugees Miguel Oliveira onderuit. Beide coureurs vielen uit. Márquez kreeg een milde straf van de wedstrijdleiding. Hij moet in de volgende grand prix in twee ronden een extra lus rijden.
De val bleek echter ook voor fysieke schade te hebben gezorgd. Het gebroken botje in zijn rechterhand kost Márquez nu zeker twee GP's. De Spanjaard, zes keer wereldkampioen in de MotoGP, kon de afgelopen jaren vanwege blessures al geen rol van betekenis spelen in het kampioenschap. Márquez brak begin 2020 zijn arm door een val en werd daar sindsdien al vier keer aan geopereerd.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
13 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
16 uur geleden