MotoGP-coureur Bagnaia twee jaar langer bij wereldkampioen Ducati
BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft zijn contract bij Ducati met twee jaar verlengd. De 25-jarige rijder, nummer 2 van afgelopen seizoen in de MotoGP, ligt bij de Italiaanse renstal nu tot eind 2024 vast. Bagnaia boekte vorig jaar vier overwinningen in de koningsklasse en moest in het eindklassement alleen de Franse wereldkampioen Fabio Quartararo voor zich dulden. De coureur hielp Ducati wel aan de wereldtitel bij de constructeurs.
Bagnaia zegt "blij en trots" te zijn met zijn contractverlenging. "Voor Ducati rijden in de MotoGP is altijd mijn droom geweest. Ik ga proberen het vertrouwen van het team terug te betalen met resultaten op de baan." Luigi Dall'Igna, de baas van het Ducati-team, zegt dat zijn coureur afgelopen seizoen duidelijk is gegroeid. "Met zijn kwaliteiten weet ik zeker dat hij de potentie heeft om samen met ons voor de titel te gaan."
Het nieuwe MotoGP-seizoen begint op 6 maart in Qatar.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
41 minuten geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
1 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
5 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
16 uur geleden