MotoGP-coureur Bagnaia loopt met zege in Japan weer in op Martín
MOTEGI (ANP/RTR) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft de Grote Prijs van Japan in de MotoGP-klasse gewonnen. De regerende wereldkampioen hield de Spanjaard Jorge Martín, de leider in de WK-stand, achter zich. Het verschil tussen beiden bedraagt, met nog vier grands prix te gaan, nog slechts 10 punten.
Bagnaia nam de leiding nadat de van poleposition vertrokken Spanjaard Pedro Acosta, net zoals in de sprintrace, ten val was gekomen. WK-leider Martín klom vanaf de elfde startpositie nog wel naar de tweede plaats en beperkte op die manier de schade. Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez werd derde op het circuit van Motegi.
Martín heeft nu 392 punten. Dat zijn er 10 meer dan Bagnaia en 79 meer dan diens land- en ploeggenoot Enea Bastianini, die vierde werd in Japan. Over twee weken volgt de Grote Prijs van Australië op Phillip Island.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
20 uur geleden