MotoGP-coureur Bagnaia loopt met zege in Japan weer in op Martín
MOTEGI (ANP/RTR) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft de Grote Prijs van Japan in de MotoGP-klasse gewonnen. De regerende wereldkampioen hield de Spanjaard Jorge Martín, de leider in de WK-stand, achter zich. Het verschil tussen beiden bedraagt, met nog vier grands prix te gaan, nog slechts 10 punten.
Bagnaia nam de leiding nadat de van poleposition vertrokken Spanjaard Pedro Acosta, net zoals in de sprintrace, ten val was gekomen. WK-leider Martín klom vanaf de elfde startpositie nog wel naar de tweede plaats en beperkte op die manier de schade. Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez werd derde op het circuit van Motegi.
Martín heeft nu 392 punten. Dat zijn er 10 meer dan Bagnaia en 79 meer dan diens land- en ploeggenoot Enea Bastianini, die vierde werd in Japan. Over twee weken volgt de Grote Prijs van Australië op Phillip Island.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 minuten geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
20 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden