MotoGP-coureur Bagnaia biedt excuses aan na rijden onder invloed
IBIZA (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft zijn excuses aangeboden voor het rijden onder invloed van alcohol. De Italiaan veroorzaakte in de nacht van maandag op dinsdag een auto-ongeluk op zijn vakantieadres Ibiza. Bagnaia raakte de controle over zijn stuur kwijt en kwam uiteindelijk tot stilstand in een greppel. Bij het ongeluk raakte niemand gewond. Wel bleek na een blaastest dat de coureur van Ducati te veel gedronken had.
Er werd een alcoholpromillage van 0,87mg gemeten, driemaal de toegestane hoeveelheid. "Toen ik om 3.00 uur uit de discotheek vertrok, naderde ik een rotonde en belandde ik plots in een greppel. Er waren geen andere mensen of voertuigen bij betrokken", schrijft Bagnaia op Twitter.
"Het spijt me dat het gebeurd is. Ik drink eigenlijk nooit en het was een moment van onachtzaamheid", meldt Bagnaia, die op Ibiza naar eigen zeggen zijn overwinning in de TT Assen van eind vorige maand vierde. "Ik bied mijn excuses aan. Het mag niet gebeuren en ik heb mijn les geleerd. Kruip nooit achter het stuur als je alcohol gedronken hebt."
Bagnaia's werkgever Ducati heeft nog niet gereageerd op het incident. De Italiaanse coureur, de vicewereldkampioen van 2021, staat vierde in de tussenstand van dit seizoen. Fabio Quartararo gaat daarin aan de leiding. De MotoGP wordt op 7 augustus hervat in Groot-Brittannië.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
15 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
18 minuten geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
6 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
17 uur geleden