Moto3-racer Veijer crasht in koppositie Grote Prijs van Indonesië
MANDALIKA (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft door een crash in de Grote Prijs van Indonesië kostbare punten verspeeld in het wereldkampioenschap van de Moto3. De Staphorster reed elf ronden lang vrij soeverein aan de leiding, maar raakte in de twaalfde ronde in een bocht de controle over zijn machine kwijt en ging op hoge snelheid onderuit. Zijn motor stuiterde tientallen meters door, maar de jonge Nederlander kwam er ongeschonden vanaf.
Veijer, die strijdt om de tweede plaats in het kampioenschap, zakte door de nulscore op het circuit van Mandalika op Lombok naar de vierde plaats in de tussenstand. De 19-jarige Nederlander won dit jaar de GP van Spanje en eindigde drie keer als tweede.
"Het was een hele domme fout van mijn kant", zei Veijer op zijn website over de crash. "Ik wilde elke ronde het tempo hoog houden en in die ene ronde probeerde ik iets meer te pushen. Het was in een sector waar ik het hele weekend al sterk was. Maar ik maakte een fout en daarbij verloor ik de controle over de voorkant van mijn motor. Ik zal proberen er zoveel mogelijk van te leren."
De Colombiaan David Alonso bekroonde een sterke opmars in de slotfase met de winst. Het was al zijn negende zege van dit seizoen en de wereldtitel kan hem met nog vijf races voor de boeg nauwelijks ontgaan. Alonso leidt het WK in de lichtste motorklasse met 296 punten, Veijer heeft er 189. De Spanjaarden Daniel Holgado en Ivan Ortola staan ook boven hem met respectievelijk 199 en 191 punten.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geleden