
Motivatie geen probleem voor Verstappen door liefde voor racen
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft ondanks zijn feilloze en oppermachtige seizoen gemotiveerd. Daar heeft de Red Bull-coureur naar eigen zeggen geen enkele moeite mee, zo liet hij weten in aanloop naar het laatste raceweekend van dit seizoen in de Formule 1. De GP van Abu Dhabi staat op de planning.
"Om eerlijk te zijn denk ik er niet veel over na. Ik hou gewoon van autorijden, dat is het allerbelangrijkste", aldus de drievoudig wereldkampioen over zijn motivatie. "En natuurlijk is winnen in de Formule 1 het mooiste wat er is. Maar als je aan de top staat is het denk ik makkelijker dan wanneer je bij de middenmoot hoort."
Verstappen had best nog even door gekund dit seizoen. "Natuurlijk", zei hij lachend. "We hebben echt een bizar jaar gehad. Maar ik blijf gefocust op wat er voor me ligt en daarom hoop ik dat we volgend jaar weer zo'n jaar kunnen hebben."
De Nederlander kan komend weekend in Abu Dhabi zijn 54e race uit zijn carrière boeken. Nu staat hij nog gelijk met de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won dit seizoen tot nu maar liefst 18 van de 21 races.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden