Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motief bloedbad Nottingham nog steeds een raadsel

Motief bloedbad Nottingham nog steeds een raadsel

LONDEN (ANP/DPA) - Het motief voor het bloedbad met drie doden en drie gewonden in de Engelse stad Nottingham is nog steeds onduidelijk. De politie heeft tijd en ruimte gevraagd om onderzoek te doen naar de 31-jarige verdachte.

De politie werkt non-stop om de feiten vast te stellen, en krijgt daarbij steun van de terrorismebestrijdingseenheid, aldus de Britse minister van Binnenlandse Zaken Suella Braverman. Zij en de politie waarschuwen voor speculaties over de dodelijke aanvallen die in het hele land tot afschuw leidden.

In het centrum van de universiteitsstad werden twee 19-jarige jongeren doodgestoken. Het gaat om een eerstejaarsstudente geneeskunde die als hockeyster in het Engelse nationale jeugdteam speelde en een geschiedenisstudent die "dolblij was dat hij geselecteerd was voor het cricketteam van zijn universiteit", meldt zijn familie.

Inbreken

Ook een man van 65 jaar werd gedood. De dader stal diens busje om daarmee opzettelijk in te rijden op een groepje mensen. Daarbij raakten drie personen gewond, een van hen zwaar.

Volgens de politie heeft de verdachte mogelijk ook geprobeerd in te breken in een verpleeghuis. Hij slaagde daar echter niet in.

Meer uit Buitenland

Donald Trump op lijst met vijanden van persvrijheid

PARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.

9 minuten geleden
Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

4 uur geleden
Humanitaire operatie Olesjky afgerond, bestand ten einde

OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.

5 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor humanitaire ramp komende winter Oekraïne

KYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.

5 uur geleden
Oekraïense app gehackt die voor Russische aanvallen waarschuwt

KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.

7 uur geleden
Zelensky staat open voor directe gesprekken met Poetin in Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.

8 uur geleden
Iran: explosies op 2 tankers in Straat van Hormuz door zeemijnen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.

9 uur geleden