Motief achter aanslag op topman UnitedHealthcare nog onbekend
NEW YORK (ANP) - De politie in New York heeft nog geen idee waarom een schutter het op de topman Brian Thompson van zorgverzekeraar UnitedHealthcare had gemunt. De 50-jarige Thompson overleed woensdag na een schietpartij aan zijn verwondingen.
Het gaat waarschijnlijk om een gerichte aanslag. De vermoedelijke dader wachtte volgens de politie voor een Hilton-hotel om het vuur te kunnen openen op de baas van de grote Amerikaanse zorgverzekeraar. Thompson bezocht het hotel voor een beleggersdag van zijn bedrijf.
De verdachte is nog niet gearresteerd. De politie vraagt mogelijke getuigen om tips en looft een beloning van 10.000 dollar uit. De verdachte vluchtte na de aanslag op Thompson op een elektrische deelfiets. Het bedrijf achter die fiets werkt mee om gps-gegevens over de locatie van de fiets te achterhalen, zei de politie in een persconferentie.
UnitedHealth, het moederbedrijf van UnitedHealthcare, liet weten diepbedroefd en in shock te zijn door de fatale schietpartij. Het bedrijf werkt naar eigen zeggen volledig mee aan het politieonderzoek.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
31 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
16 uur geleden