Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moslims vieren Offerfeest, maar door corona is alles anders

Moslims vieren Offerfeest, maar door corona is alles anders

DEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden moslims in Nederland vieren de komende drie dagen het Offerfeest of Eid al-Adha. Dit is het belangrijkste feest in de islam. Maar door de uitbraak van het coronavirus verlopen de dagen anders dan in voorgaande jaren.

Moslims vieren het Offerfeest doorgaans samen met vrienden en familieleden. Maar dit jaar moeten ze afstand van elkaar houden. Moskeeën gaan alleen open als mensen daar 1,5 meter afstand van elkaar kunnen houden. Dat betekent dat kleinere gebedshuizen waarschijnlijk dichtblijven. Onder meer de Blauwe Moskee in Amsterdam, een van de grotere moskeeën van Nederland, houdt een dienst in de openlucht. Ongeveer 600 mensen zullen vrijdagochtend samen bidden in een park, op 1,5 meter afstand van elkaar. In Den Bosch bidden ongeveer 2000 leden van twee moskeeën samen op de velden van voetbalclub BVV. Ook in plaatsen als Utrecht en Lochem zullen moslims buiten bidden.

Bij het Offerfeest herdenken moslims het offer dat Ibrahim (Abraham) volgens de Koran wilde brengen door zijn zoon Ismail (Ismaël) te doden. Op het moment dat hij tot handelen wilde overgaan, zou een engel zijn verschenen die zei dat hij een schaap mocht nemen in plaats van zijn zoon. Om dit te gedenken, laten moslims een schaap, geit of rund slachten.

Door reisbeperkingen naar Turkije en Marokko blijven veel moslims waarschijnlijk in Nederland om het Offerfeest te vieren. Daardoor zal er hier meer vraag naar vlees zijn dan in andere jaren. De dieren moeten in erkende slachthuizen worden gedood, maar de controles daarvan stonden door corona even op losse schroeven.

Meer uit Binnenland

Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

56 minuten geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

3 uur geleden
Radiopresentator Hans Haffmans krijgt taalprijs

HILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".

6 uur geleden
Grote uitslaande brand in Almelo, woningen ontruimd

ALMELO (ANP) - In Almelo zijn meerdere woningen ontruimd vanwege een grote brand in een pand aan de Rohofstraat, meldt de brandweer. De brand was uitslaand, maar de brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle gekregen. Of en wanneer mensen terug kunnen naar hun huizen, is nog onbekend. In het getroffen pand zit een café en daarboven meerdere appartementen.

6 uur geleden
Nederlandse films domineren herfstvakantie: drie titels in top 5

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse films trekken deze week opmerkelijk veel volle zalen in de bioscopen. Drie van de vijf best bezochte bioscoopfilms zijn momenteel van eigen bodem. De top 20 bevat zeven Nederlandse producties. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse bioscoopbranche.

7 uur geleden
Extra vallende sterren zichtbaar door meteorenzwerm Orioniden

HOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.

9 uur geleden
Bazen AIVD en MIVD zeggen minder informatie te delen met Amerika

DEN HAAG (ANP) - De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.

10 uur geleden