Moslims beginnen aan jaarlijkse bedevaartstocht naar Mekka
MEKKA (ANP) - Moslims beginnen in Saudi-Arabië aan de hadj. De pelgrimstocht naar de heilige stad Mekka duurt tot en met woensdag en gaat ook dit jaar gepaard met hitte. De Saudische autoriteiten houden rekening met gemiddelde temperaturen tot wel 48 graden.
Dit is de eerste hadj sinds het uitbreken van de oorlog in de Gazastrook. De Saudische autoriteiten proberen de focus op religie te houden. Een minister waarschuwde vorige week dat "politieke activiteit" niet wordt getolereerd.
Vorig jaar namen meer dan 1,8 miljoen moslims deel aan de hadj, een van de grootste religieuze bijeenkomsten ter wereld. Volgens de autoriteiten kregen meer dan 2000 van hen hitteklachten. Het werkelijke aantal is waarschijnlijk hoger, omdat niet iedereen werd opgenomen in ziekenhuizen of klinieken.
De bedevaart is, net als het vasten tijdens de ramadan, een van de vijf verplichte zuilen van het islamitische geloof. Iedere moslim die het zich kan veroorloven en er gezond genoeg voor is, moet de hadj een keer voltooien. De pelgrims bezoeken verschillende religieuze locaties in en rond Mekka.
De hadj bestaat uit een aantal vaste rituelen, waarvan de zeven ronden om de Kaäba de bekendste is. Dit vierkante gebouw staat op de binnenplaats van de Grote Moskee in Mekka. De pelgrims gaan ook naar de berg Arafat, waar profeet Mohammed zijn laatste preek hield, en gooien stenen naar drie muren die de duivel moeten voorstellen. Na de eerste steniging begint Eid al-Adha, ook wel het Offerfeest genoemd.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
7 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
26 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
31 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
43 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geleden