Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moslims beginnen aan jaarlijkse bedevaartstocht naar Mekka

Moslims beginnen aan jaarlijkse bedevaartstocht naar Mekka

MEKKA (ANP) - Moslims beginnen in Saudi-Arabië aan de hadj. De pelgrimstocht naar de heilige stad Mekka duurt tot en met woensdag en gaat ook dit jaar gepaard met hitte. De Saudische autoriteiten houden rekening met gemiddelde temperaturen tot wel 48 graden.

Dit is de eerste hadj sinds het uitbreken van de oorlog in de Gazastrook. De Saudische autoriteiten proberen de focus op religie te houden. Een minister waarschuwde vorige week dat "politieke activiteit" niet wordt getolereerd.

Vorig jaar namen meer dan 1,8 miljoen moslims deel aan de hadj, een van de grootste religieuze bijeenkomsten ter wereld. Volgens de autoriteiten kregen meer dan 2000 van hen hitteklachten. Het werkelijke aantal is waarschijnlijk hoger, omdat niet iedereen werd opgenomen in ziekenhuizen of klinieken.

De bedevaart is, net als het vasten tijdens de ramadan, een van de vijf verplichte zuilen van het islamitische geloof. Iedere moslim die het zich kan veroorloven en er gezond genoeg voor is, moet de hadj een keer voltooien. De pelgrims bezoeken verschillende religieuze locaties in en rond Mekka.

De hadj bestaat uit een aantal vaste rituelen, waarvan de zeven ronden om de Kaäba de bekendste is. Dit vierkante gebouw staat op de binnenplaats van de Grote Moskee in Mekka. De pelgrims gaan ook naar de berg Arafat, waar profeet Mohammed zijn laatste preek hield, en gooien stenen naar drie muren die de duivel moeten voorstellen. Na de eerste steniging begint Eid al-Adha, ook wel het Offerfeest genoemd.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

2 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

2 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

6 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

8 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

9 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

9 uur geleden