Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moslimgroep VS wil berisping congreslid dat zei: dood ze allemaal

Moslimgroep VS wil berisping congreslid dat zei: dood ze allemaal

WASHINGTON (ANP) - De Council on American-Islamic Relations (CAIR) heeft de leden van het Amerikaanse congres opgeroepen om het Republikeinse congreslid Andy Ogles te veroordelen. Volgens de CAIR riep Ogles op tot massamoord op de Palestijnen.

Ogles, die een district in de staat Tennessee vertegenwoordigt, werd in de wandelgangen van het Huis van Afgevaardigden geconfronteerd met activisten die opriepen tot een staakt-het-vuren. Een vrouw vertelde hem over de beelden van Palestijnse kinderen die door Israël waren vermoord. Ogles antwoordde: "Ik denk dat we ze allemaal moeten doden als je je daardoor beter voelt - allemaal, Hamas."

CAIR-adjunct-directeur Edward Mitchell zei in een verklaring: "Als een lid van het congres had opgeroepen om elk Israëlisch kind te vermoorden, zou het hele Amerikaanse politieke establishment dergelijke opmerkingen terecht veroordelen en op zijn minst oproepen tot een motie van afkeuring."

Zo'n motie werd in november wel ter stemming gebracht - en aangenomen - tegen Rashida Tlaib. De Democratische afgevaardigde, die een Palestijnse achtergrond heeft, werd door haar collega's veroordeeld om het "bevorderen van valse verhalen over de Hamasaanval van 7 oktober 2023 op Israël en het oproepen tot de vernietiging van de staat Israël", aldus de met 234 tegen 188 stemmen aangenomen motie.

Tlaibs critici wezen onder meer op haar gebruik van de uitdrukking "van de rivier tot aan de zee", die door sommigen wordt beschouwd als een oproep om een einde te maken aan het bestaan van Israël. Tlaib heeft steeds gezegd dat het bedoeld is als een oproep "tot vrijheid, mensenrechten en vreedzaam samenleven, en niet tot dood, vernietiging of haat".

Meer uit Buitenland

Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

59 minuten geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

3 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

5 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

7 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

7 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

8 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

9 uur geleden