Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moslimgroep VS wil berisping congreslid dat zei: dood ze allemaal

Moslimgroep VS wil berisping congreslid dat zei: dood ze allemaal

WASHINGTON (ANP) - De Council on American-Islamic Relations (CAIR) heeft de leden van het Amerikaanse congres opgeroepen om het Republikeinse congreslid Andy Ogles te veroordelen. Volgens de CAIR riep Ogles op tot massamoord op de Palestijnen.

Ogles, die een district in de staat Tennessee vertegenwoordigt, werd in de wandelgangen van het Huis van Afgevaardigden geconfronteerd met activisten die opriepen tot een staakt-het-vuren. Een vrouw vertelde hem over de beelden van Palestijnse kinderen die door Israël waren vermoord. Ogles antwoordde: "Ik denk dat we ze allemaal moeten doden als je je daardoor beter voelt - allemaal, Hamas."

CAIR-adjunct-directeur Edward Mitchell zei in een verklaring: "Als een lid van het congres had opgeroepen om elk Israëlisch kind te vermoorden, zou het hele Amerikaanse politieke establishment dergelijke opmerkingen terecht veroordelen en op zijn minst oproepen tot een motie van afkeuring."

Zo'n motie werd in november wel ter stemming gebracht - en aangenomen - tegen Rashida Tlaib. De Democratische afgevaardigde, die een Palestijnse achtergrond heeft, werd door haar collega's veroordeeld om het "bevorderen van valse verhalen over de Hamasaanval van 7 oktober 2023 op Israël en het oproepen tot de vernietiging van de staat Israël", aldus de met 234 tegen 188 stemmen aangenomen motie.

Tlaibs critici wezen onder meer op haar gebruik van de uitdrukking "van de rivier tot aan de zee", die door sommigen wordt beschouwd als een oproep om een einde te maken aan het bestaan van Israël. Tlaib heeft steeds gezegd dat het bedoeld is als een oproep "tot vrijheid, mensenrechten en vreedzaam samenleven, en niet tot dood, vernietiging of haat".

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

4 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

6 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

6 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

7 uur geleden