Moskou ziet moordaanslag op Trump als gevolg van beleid Washington
MOSKOU (ANP/AFP) - Washington moet de "balans opmaken" van zijn "beleid van het aanzetten tot haat", meent het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Woordvoerder Maria Zacharova stelt dat dit beleid heeft geleid tot de moordaanslag op de voormalige president Donald Trump.
Zacharova suggereert dat de Verenigde Staten het geld voor wapens voor Oekraïne elders nodig hebben. "Misschien is het beter om dit geld te gebruiken om de Amerikaanse politie en andere diensten te financieren die de openbare orde in de Verenigde Staten zouden moeten waarborgen?", aldus de woordvoerder.
Ze voegde eraan toe dat "als andere middelen om van een lastige president af te komen zijn uitgeput, de goede oude Lee Harvey Oswald in het spel komt". Daarmee verwees ze naar de moord op president John F. Kennedy in 1963. De voormalige marinier Oswald werd in 1964 door een Amerikaanse onderzoekscommissie aangewezen als de enige dader van de moordaanslag.
Het is niet duidelijk hoe de Amerikaanse steun aan Oekraïne eruitziet als Trump de presidentsverkiezingen in november wint. De Republikein heeft verklaard dat hij bij een verkiezingswinst van plan is de oorlog snel te beëindigen, wat leidt tot zorgen in Kyiv. De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat hij Trumps opmerkingen over het stoppen van de oorlog "heel serieus" neemt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
6 uur geleden