Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

Kallas laat zich vaak in felle bewoordingen uit over de regering van Vladimir Poetin en het Russische optreden in Oekraïne. "Met haar zullen we nooit iets bespreken, en de Amerikanen zullen dat ook niet doen", zei Peskov over de voormalige premier van Estland. "We zullen gewoon moeten wachten tot ze vertrekt."

De Kremlinwoordvoerder zei dit na overleg tussen Oekraïne en Rusland onder Amerikaanse bemiddeling. Afgevaardigden van die landen spraken elkaar vrijdag en zaterdag in de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Buitenland

Trump klaagt ook bij NAVO-top over gebrek aan steun Iranoorlog

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft herhaald teleurgesteld te zijn in de opstelling van NAVO-bondgenoten tijdens de oorlog met Iran. Trump is naar Ankara gekomen voor een top met alle NAVO-regeringsleiders, maar zei dat hij hun gebrek aan steun nog niet was vergeten.

18 minuten geleden
Farage geeft zetel op om zich herkiesbaar te stellen

LONDEN (ANP) - De Britse politicus Nigel Farage geeft zijn parlementszetel op na onrust over zijn financiën, maar stelt zich wel herkiesbaar. Hij legt zijn politieke lot daarmee in handen van de kiezers, maakte hij bekend op een persconferentie. Farage voert met zijn anti-immigratiepartij Reform UK momenteel de peilingen aan.

1 uur geleden
Trump wil beperkingen voor wapenverkoop aan Turkije schrappen

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de beperkingen voor de wapenverkoop aan Turkije te willen schrappen. Dat zou mogelijk betekenen dat Turkije F-35-gevechtsvliegtuigen mag kopen, iets waar het land al lang om vraagt.

1 uur geleden
Prins Harry verliest rechtszaak tegen uitgever tabloid Daily Mail

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry en zes andere prominenten, waaronder Elton John, Sadie Frost en Liz Hurley, hebben hun rechtszaak tegen de uitgeverij van onder meer The Daily Mail verloren. Het gerechtshof in Londen heeft alle vorderingen afgewezen, blijkt uit de dinsdagmiddag gepubliceerde schriftelijke uitspraak.

1 uur geleden
Zelensky: NAVO doet zichzelf tekort als ze Oekraïne buitenhoudt

ANKARA (ANP) - De NAVO benadeelt zichzelf als zij Oekraïne buiten de deur blijft houden, vindt president Volodymyr Zelensky. Op de eerste dag van de NAVO-top in Ankara hield Zelensky een NAVO-forum voor dat zijn land als dronegrootmacht bijvoorbeeld zijn gelijke niet heeft.

1 uur geleden
Le Pen ook in beroep schuldig bevonden aan misbruik EU-geld

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk. Volgens het hof heeft ze die straf inmiddels achter de rug.

2 uur geleden
Oekraïense justitie bevestigt dood van verdachte aanslag Monaco

KYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.

3 uur geleden