
Moskou wil met nucleaire dreiging 'westerse heethoofden afkoelen'
MOSKOU (ANP/RTR) - Met de aankondiging dat het zal oefenen met tactische nucleaire wapens, wil Moskou "heethoofden in de westerse hoofdsteden afkoelen", stelt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie zijn westerse leiders bewust uit op een militaire confrontatie tussen Rusland en de NAVO.
Het departement noemt onder meer de Britse minister van Buitenlandse Zaken David Cameron en de Franse president Emmanuel Macron. Cameron zei eerder dat Kyiv "absoluut het recht heeft om Russische doelen te raken met Britse wapens". Macron weigerde Franse troepen in Oekraïne uit te sluiten.
Het Russische ministerie stelt dat het zal reageren met aanvallen op Britse militaire doelen in Oekraïne en elders als het wordt aangevallen door Brits wapentuig. De uitspraak van Macron beschouwt het als "de bereidheid om een directe confrontatie met Rusland aan te gaan".
Dreigement
Ook richting de Verenigde Staten uitte Moskou een soortgelijk dreigement. Het ministerie zegt dat Rusland zich het recht behoudt om met gelijke middelen te reageren wanneer het Amerikaanse korte- en middellangeafstandsraketten ziet verschijnen.
De VS noemen de aankondiging van de nucleaire oefeningen "onverantwoordelijke retoriek". Volgens een woordvoerder van het Pentagon "is het volkomen ongepast gezien de huidige veiligheidssituatie, maar deed Moskou in het verleden soortgelijke uitspraken". De woordvoerder zegt nog geen verandering te zien in de strategische positie van de Russische strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft meer dan 10.000 documenten vrijgegeven die betrekking hebben op de spraakmakende moord in 1968 op voormalig Democratisch senator Robert F. Kennedy (RFK). Diens zoon Robert F. Kennedy Jr., minister van Volksgezondheid, toont zich verheugd over de stap.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi-rebellen zeggen raketten te hebben afgevuurd op twee Amerikaanse schepen en op het Israëlische vliegveld Ben Goerion. Die beschietingen volgden op een Amerikaans bombardement in Jemen, waardoor tientallen doden vielen.
1 uur geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse voorstellen voor het staken of stoppen van de oorlog in Oekraïne bevatten versoepeling van de westerse sancties tegen Rusland. Het plan richt zich op het stoppen van de vijandelijkheden. Indien dat langere tijd lukt, zouden de strafmaatregelen tegen Rusland versoepeld moeten worden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Iran gelooft dat een overeenkomst met de Verenigde Staten over het nucleaire programma mogelijk is, als Washington zich realistisch opstelt. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tijdens een bezoek aan Moskou, een dag voordat Iraanse en Amerikaanse diplomaten in Italië verder onderhandelen.
2 uur geledenERLIJN (ANP/DPA) - Personeel van de Duitse spoormaatschappij Deutsche Bahn heeft vorig jaar vaker te maken gehad met agressie. Volgens Deutsche Bahn-topman Richard Lutz waren er vorig jaar ongeveer 3300 gevallen van fysiek geweld tegen werknemers, een toename van 6 procent. "Elke vorm van geweld tegen werknemers is volstrekt onacceptabel", aldus Lutz.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft opgeroepen druk uit te oefenen op Israël om de complete blokkade van de Gazastrook te stoppen. Israël laat al sinds 2 maart geen hulpgoederen meer toe. Internationale organisaties inclusief de VN hadden al alarm geslagen omdat er nauwelijks nog voedsel, brandstof en medicijnen zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft 909 lichamen van overleden Oekraïense militairen overgedragen aan Oekraïne, meldt een Oekraïense overheidsdienst op sociale media. Meestal gaat zo'n teruggave gepaard met het overhandigen van evenveel Russische lichamen, maar dat is nog niet officieel bekendgemaakt.
3 uur geleden