Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou wil met nucleaire dreiging 'westerse heethoofden afkoelen'

Moskou wil met nucleaire dreiging 'westerse heethoofden afkoelen'

MOSKOU (ANP/RTR) - Met de aankondiging dat het zal oefenen met tactische nucleaire wapens, wil Moskou "heethoofden in de westerse hoofdsteden afkoelen", stelt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie zijn westerse leiders bewust uit op een militaire confrontatie tussen Rusland en de NAVO.

Het departement noemt onder meer de Britse minister van Buitenlandse Zaken David Cameron en de Franse president Emmanuel Macron. Cameron zei eerder dat Kyiv "absoluut het recht heeft om Russische doelen te raken met Britse wapens". Macron weigerde Franse troepen in Oekraïne uit te sluiten.

Het Russische ministerie stelt dat het zal reageren met aanvallen op Britse militaire doelen in Oekraïne en elders als het wordt aangevallen door Brits wapentuig. De uitspraak van Macron beschouwt het als "de bereidheid om een directe confrontatie met Rusland aan te gaan".

Dreigement

Ook richting de Verenigde Staten uitte Moskou een soortgelijk dreigement. Het ministerie zegt dat Rusland zich het recht behoudt om met gelijke middelen te reageren wanneer het Amerikaanse korte- en middellangeafstandsraketten ziet verschijnen.

De VS noemen de aankondiging van de nucleaire oefeningen "onverantwoordelijke retoriek". Volgens een woordvoerder van het Pentagon "is het volkomen ongepast gezien de huidige veiligheidssituatie, maar deed Moskou in het verleden soortgelijke uitspraken". De woordvoerder zegt nog geen verandering te zien in de strategische positie van de Russische strijdkrachten.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: dreigen met importheffingen niet juiste aanpak

BRUSSEL (ANP) - De veiligheid in het Arctische gebied is een gedeeld trans-Atlantisch belang waarover de EU en de VS met elkaar moeten spreken, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Dreigen met importheffingen is niet de juiste aanpak", schrijft ze op X, na een ontmoeting met de Deense minister Troels Lund Poulsen (Defensie) en de Groenlandse minister van Buitenlandse Zaken Vivian Motzfeldt.

12 minuten geleden
Trump tegen NBC over militaire inname Groenland: geen commentaar

WASHINGTON (ANP) - Terwijl de spanningen rondom Groenland hoog oplopen, wil Trump zich in een kort interview met de Amerikaanse nieuwszender NBC niet uitspreken over een eventuele militaire bezetting van Groenland. "Geen commentaar", antwoordde de president toen hij hiernaar werd gevraagd.

17 minuten geleden
Israël uitgenodigd voor Trumps Vredesraad

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël is door de VS uitgenodigd om deel te nemen aan de zogenoemde Vredesraad van president Donald Trump. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.

20 minuten geleden
Iran belooft dat afgesloten internet 'geleidelijk' terugkeert

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat het internet in het land deze week "geleidelijk" wordt hersteld. Het internet werd elf dagen geleden afgesloten om de grootschalige protesten tegen het regime te bedwingen. Amnesty International noemde dat een "ernstige mensenrechtenschending", die bedoeld was om misdaden van de autoriteiten te verbergen.

50 minuten geleden
Franse premier wil begroting doordrukken zonder stemming

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet toename aantal executies Iran

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.

1 uur geleden
Ministers: bezweren Groenlandcrisis cruciaal moment voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.

2 uur geleden