Moskou wil 7 miljoen inwoners vaccineren
MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou is van plan zo'n 7 miljoen inwoners te vaccineren tegen het coronavirus. Dat heeft burgemeester Sergei Sobjanin zondag gezegd in een tv-interview. Eerder op de dag meldde Rusland opnieuw een recordaantal nieuwe besmettingen, ruim 29.000. Het aantal Russen dat het gevreesde virus heeft opgelopen nadert de 2,5 miljoen. Het dodental steeg met 457 tot 43.141.
In de hoofdstad, die ruim 12 miljoen inwoners heeft, begon de inentingscampagne zaterdag in zeventig klinieken. Risicogroepen, zoals onderwijzend personeel en mensen in de gezondheidszorg, krijgen voorrang. "De verwachting is dat we 6 tot 7 miljoen mensen moeten gaan vaccineren", aldus Sobjanin.
Rusland heeft een eigen vaccin ontwikkeld, Spoetnik V, en snel goedkeuring gegeven voor het gebruik ervan. Wetenschappers stellen daar vraagtekens bij, omdat het middel nog onvoldoende zou zijn getest op veiligheid en werkzaamheid.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
6 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
6 uur geleden