Moskou wil 7 miljoen inwoners vaccineren
MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou is van plan zo'n 7 miljoen inwoners te vaccineren tegen het coronavirus. Dat heeft burgemeester Sergei Sobjanin zondag gezegd in een tv-interview. Eerder op de dag meldde Rusland opnieuw een recordaantal nieuwe besmettingen, ruim 29.000. Het aantal Russen dat het gevreesde virus heeft opgelopen nadert de 2,5 miljoen. Het dodental steeg met 457 tot 43.141.
In de hoofdstad, die ruim 12 miljoen inwoners heeft, begon de inentingscampagne zaterdag in zeventig klinieken. Risicogroepen, zoals onderwijzend personeel en mensen in de gezondheidszorg, krijgen voorrang. "De verwachting is dat we 6 tot 7 miljoen mensen moeten gaan vaccineren", aldus Sobjanin.
Rusland heeft een eigen vaccin ontwikkeld, Spoetnik V, en snel goedkeuring gegeven voor het gebruik ervan. Wetenschappers stellen daar vraagtekens bij, omdat het middel nog onvoldoende zou zijn getest op veiligheid en werkzaamheid.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
4 uur geleden