
Moskou waarschuwt voor verslechterende relatie met Von der Leyen
MOSKOU (ANP/AFP) - Dat Ursula von der Leyen opnieuw voorzitter van de Europese Commissie wordt en de Estse premier Kaja Kallas de nieuwe EU-buitenlandchef zal de verhoudingen met Rusland geen goed doen. Daarvoor waarschuwt het Kremlin.
"We verwachten niet dat de Europese diplomatie op enigerlei wijze zal werken aan normalisering van de verhoudingen. De vooruitzichten wat de betrekkingen tussen Moskou en Brussel betreft zijn slecht", zegt een Kremlin-woordvoerder.
Volgens de zegsman wil Von der Leyen geen betere verstandhouding tussen de twee machtsblokken. En Kallas verwijt hij "volkomen onverbiddelijke en soms zelfs gewelddadige Russofobe uitspraken" te hebben gedaan. De Estse premier staat op een Russische opsporingslijst voor de vernietiging van monumenten van Sovjetsoldaten.
Donderdagavond werd bekend dat de regeringsleiders van de Europese Unie Von der Leyen opnieuw willen als Commissievoorzitter en Kallas als buitenlandchef. De positie van voorzitter van de EU-regeringsleiders is voor de Portugese oud-premier António Costa.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.
18 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Troepen van de Nationale Garde zijn gearriveerd in Los Angeles, meldt het Amerikaanse leger op X, zonder te specificeren om hoeveel militairen het gaat.
1 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een akkoord bereikt over het herpositioneren van hun troepen in een betwist grensgebied. De spanningen tussen de buurlanden liepen op nadat eind mei een Cambodjaanse militair was omgekomen bij een vuurgevecht tussen de twee legers.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een geplande uitwisseling van Russische en Oekraïense krijgsgevangenen begint "komende week", meldt Kyrylo Boedanov, hoofd van de Oekraïense defensie-inlichtingendienst, op sociale media. "De start van de repatriëringsactiviteiten op basis van de resultaten van de onderhandelingen in Istanbul is gepland voor komende week", aldus Boedanov.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - In een stadspark in Rome zijn een dode vrouw en baby gevonden. Het is nog niet bekend of het om moeder en dochter gaat. De Italiaanse politie doet nader onderzoek.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft naar eigen zeggen de krijgsmacht (IDF) opdracht gegeven om te voorkomen dat een schip met activisten aan boord naar Gaza vaart. Een van de opvarenden is de Zweedse Greta Thunberg, vooral bekend als klimaatactivist. "We zullen proberen de belegering te beëindigen en humanitaire corridors naar Gaza te openen", heeft zij laten weten aan Al Jazeera.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Gazaanse hulpverleners verklaren dat vier doden zijn gevallen onder mensen die op weg waren naar een noodhulppunt. Israëlische militairen zouden op hen hebben geschoten. Het dodental ligt volgens nieuwszender Al Jazeera hoger, op minstens dertien.
6 uur geleden