Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou waarschuwt tegen protest op Valentijnsdag

Moskou waarschuwt tegen protest op Valentijnsdag

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben gewaarschuwd tegen het aangekondigde protest zondag voor de vrijlating van de gevangen politicus Aleksej Navalni. Voor dat protest is geen officiële toestemming verleend, dreigden medewerkers van de justitie en van het ministerie van Binnenlandse Zaken donderdag. Mensen die toch aan dergelijke betogingen meedoen kunnen strafrechtelijk worden vervolgd.

Een bondgenoot van de Kremlincriticus Navalni, Leonid Volkov, heeft uit solidariteit met Navalni opgeroepen tot een kort protest 'in huiselijke kring' op 14 februari. Mensen zouden een kwartier in hun woning of voor hun huis licht van hun mobieltjes moeten laten schijnen en kaarsen in de vorm van een hart rangschikken en aansteken.

Navalni werd jaren geleden in een omstreden proces wegens fraude tot 3,5 jaar cel veroordeeld, maar mocht onder voorwaarden op vrije voeten blijven. Toen hij na een behandeling in Duitsland aan een vergiftiging was behandeld en 17 januari terugkeerde, werd hij opgepakt wegens schending van die voorwaarden. Hij zit de resterende celstraf nu uit. De gifaanslag in augustus op zijn leven is nog steeds duister, maar volgens aanhangers van Navalni zit president Poetin daar zelf achter.

Sinds Navalni's aanhouding in januari zijn er in heel het land felle betogingen voor zijn vrijlating die worden neergeslagen. Volgens The Moscow Times verspreidt het protest zich over steeds meer plaatsen en groeit als gevolg van de chronische economische problemen van veel Russen. Die grijpen de demonstraties van de Navalni-aanhang aan om ook hun grieven kenbaar te maken. In de afgelopen weken van protesten zijn meer dan 11.000 mensen aangehouden in Rusland tijdens demonstraties en ongeregeldheden. Tegen ruim negentig van hen is inmiddels een strafrechtelijk onderzoek begonnen wegens misdrijven begaan tijdens betogingen.

Meer uit Buitenland

Advocaten: Christa Pike nog in leven na injecties executie

NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike (50) zou na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven zijn. Dat melden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen.

4 minuten geleden
Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

1 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

1 uur geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

1 uur geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

4 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

4 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

4 uur geleden