Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou waarschuwt tegen protest op Valentijnsdag

Moskou waarschuwt tegen protest op Valentijnsdag

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben gewaarschuwd tegen het aangekondigde protest zondag voor de vrijlating van de gevangen politicus Aleksej Navalni. Voor dat protest is geen officiële toestemming verleend, dreigden medewerkers van de justitie en van het ministerie van Binnenlandse Zaken donderdag. Mensen die toch aan dergelijke betogingen meedoen kunnen strafrechtelijk worden vervolgd.

Een bondgenoot van de Kremlincriticus Navalni, Leonid Volkov, heeft uit solidariteit met Navalni opgeroepen tot een kort protest 'in huiselijke kring' op 14 februari. Mensen zouden een kwartier in hun woning of voor hun huis licht van hun mobieltjes moeten laten schijnen en kaarsen in de vorm van een hart rangschikken en aansteken.

Navalni werd jaren geleden in een omstreden proces wegens fraude tot 3,5 jaar cel veroordeeld, maar mocht onder voorwaarden op vrije voeten blijven. Toen hij na een behandeling in Duitsland aan een vergiftiging was behandeld en 17 januari terugkeerde, werd hij opgepakt wegens schending van die voorwaarden. Hij zit de resterende celstraf nu uit. De gifaanslag in augustus op zijn leven is nog steeds duister, maar volgens aanhangers van Navalni zit president Poetin daar zelf achter.

Sinds Navalni's aanhouding in januari zijn er in heel het land felle betogingen voor zijn vrijlating die worden neergeslagen. Volgens The Moscow Times verspreidt het protest zich over steeds meer plaatsen en groeit als gevolg van de chronische economische problemen van veel Russen. Die grijpen de demonstraties van de Navalni-aanhang aan om ook hun grieven kenbaar te maken. In de afgelopen weken van protesten zijn meer dan 11.000 mensen aangehouden in Rusland tijdens demonstraties en ongeregeldheden. Tegen ruim negentig van hen is inmiddels een strafrechtelijk onderzoek begonnen wegens misdrijven begaan tijdens betogingen.

Meer uit Buitenland

Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

2 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

4 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

5 uur geleden
Gouverneur wil maas in de wet dichten na misbruikzaak Cornell

NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.

7 uur geleden
Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

11 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

13 uur geleden