Moskou: VS moeten militaire hulp aan Oekraïne terugtrekken
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland eist dat de VS militaire steun aan Oekraïne terugtrekken. Dat schrijft het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring die het heeft overhandigd aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Lynne Tracy.
De ambassadeur werd volgens het ministerie ontboden vanwege de "agressieve koers" van Washington in de oorlog in Oekraïne. In de brief staat dat Washington "stappen moet ondernemen om ervoor te zorgen dat de VS NAVO-soldaten en -uitrusting terugtrekken en ook anti-Russische activiteiten stopzetten".
"De ambassadeur is verteld dat de huidige agressieve koers van de Verenigde Staten om de confrontatie met Rusland op alle gebieden te verdiepen contraproductief is", meldt het ministerie verder.
De Amerikaanse president Joe Biden bracht maandag een onaangekondigd bezoek aan Kiev waar hij zei dat de VS Oekraïne blijven steunen "zolang het nodig is". Dinsdag is Biden in Polen waar hij later op de dag een toespraak geeft over de Russische invasie in Oekraïne een jaar geleden.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
6 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
7 uur geleden