Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou voelt niets voor ruil gevangenen tegen vriend van Poetin

Moskou voelt niets voor ruil gevangenen tegen vriend van Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Het regime in Moskou voelt er niets voor Oekraïense gevangenen te ruilen tegen een vriend van de Russische president Vladimir Poetin, die dinsdag door de Oekraïense geheime dienst was opgepakt. Het Kremlin heeft het voorstel van de Oekraïense regering verworpen. De aangehouden vriend is de omstreden Oekraïense zakenman en politicus Viktor Medvedtsjoek (67), die uiterst pro-Russisch is en geldt als de trouwste bondgenoot van Poetin in Oekraïne.

De Russische woordvoerder zei dat Medvedtsjoek geen Russische burger is maar een buitenlands politicus, die niets te maken zou hebben met de oorlog in Oekraïne. "We weten absoluut niet of hij wil dat Rusland wordt betrokken bij de poging de lasterlijke affaire tegen hem op te lossen", zei de zegsman.

Medvedtsjoek, die een oppositiepartij leidde, werd gearresteerd na een speciale operatie van de Oekraïense geheime dienst. Volgens de dienst stond hij op het punt om via Transnistrië, een pro-Russische afvallige regio van Moldavië aan de grens met Oekraïne, naar Moskou te vluchten. Hij kon in de buurt van Kiev worden onderschept.

De steenrijke Medvedtsjoek was in mei vorig jaar onder huisarrest geplaatst. De Oekraïense justitie verweet hem onder meer financiering van terrorisme en verraad, omdat hij militaire geheimen aan Moskou zou hebben doorgespeeld. Eind februari, vier dagen na het begin van de Russische invasie in Oekraïne, wist hij te ontkomen.

Poetin beschouwt Medvedtsjoek als een "persoonlijke vriend" en is peetvader van diens jongste dochter.

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

42 minuten geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

45 minuten geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

3 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

3 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

5 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

5 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

6 uur geleden