Moskou voelt niets voor ruil gevangenen tegen vriend van Poetin
MOSKOU (ANP/AFP) - Het regime in Moskou voelt er niets voor Oekraïense gevangenen te ruilen tegen een vriend van de Russische president Vladimir Poetin, die dinsdag door de Oekraïense geheime dienst was opgepakt. Het Kremlin heeft het voorstel van de Oekraïense regering verworpen. De aangehouden vriend is de omstreden Oekraïense zakenman en politicus Viktor Medvedtsjoek (67), die uiterst pro-Russisch is en geldt als de trouwste bondgenoot van Poetin in Oekraïne.
De Russische woordvoerder zei dat Medvedtsjoek geen Russische burger is maar een buitenlands politicus, die niets te maken zou hebben met de oorlog in Oekraïne. "We weten absoluut niet of hij wil dat Rusland wordt betrokken bij de poging de lasterlijke affaire tegen hem op te lossen", zei de zegsman.
Medvedtsjoek, die een oppositiepartij leidde, werd gearresteerd na een speciale operatie van de Oekraïense geheime dienst. Volgens de dienst stond hij op het punt om via Transnistrië, een pro-Russische afvallige regio van Moldavië aan de grens met Oekraïne, naar Moskou te vluchten. Hij kon in de buurt van Kiev worden onderschept.
De steenrijke Medvedtsjoek was in mei vorig jaar onder huisarrest geplaatst. De Oekraïense justitie verweet hem onder meer financiering van terrorisme en verraad, omdat hij militaire geheimen aan Moskou zou hebben doorgespeeld. Eind februari, vier dagen na het begin van de Russische invasie in Oekraïne, wist hij te ontkomen.
Poetin beschouwt Medvedtsjoek als een "persoonlijke vriend" en is peetvader van diens jongste dochter.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
43 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
2 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
3 uur geleden