Moskou: vier opgepakte daders zijn geen Russen
MOSKOU (ANP/RTR) - De vier vermoedelijke daders van de bloedige aanslag op een concertzaal in de buurt van Moskou zijn geen Russen, zei het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag.
"Ze zijn allemaal buitenlandse staatsburgers", meldt het ministerie in een verklaring. Russische media meldden eerder dat sommige daders afkomstig waren uit Tadzjikistan.
Naast de vier vermoedelijke daders zijn ook een aantal andere personen gearresteerd. President Poetin beloofde zaterdag iedereen die betrokken was bij de aanval op te sporen en te arresteren.
Rusland zinspeelt op Oekraïense betrokkenheid bij de aanslag, maar Kyiv ontkent. IS heeft de aanslag opgeëist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
25 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
56 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.
1 uur geledenVALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
4 uur geleden