Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou verwerpt waarschuwing VS over Russische cyberaanvallen

Moskou verwerpt waarschuwing VS over Russische cyberaanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering verwerpt de waarschuwing van de Amerikaanse president Joe Biden dat Rusland cyberaanvallen kan gaan uitvoeren op bedrijven als vergelding voor de harde westerse sancties vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens het Kremlin laat Rusland zich niet in met "banditisme".

Biden zei maandag dat er informatie van de inlichtingendiensten is dat Moskou naar manieren kijkt om cyberaanvallen uit te voeren op Amerikaanse ondernemingen. Hij drong er dan ook bij bedrijven op aan de cyberverdediging onmiddellijk te versterken.

Maar volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov is daar geen sprake van. "De Russische federatie, in tegenstelling tot veel westerse landen, doet niet aan banditisme op staatsniveau." Rusland is al vaker beschuldigd van cyberaanvallen op de Verenigde Staten en andere landen, maar dat wordt steevast ontkend door Moskou.

Volgens het Witte Huis lopen bedrijven die actief zijn met belangrijke infrastructuur risico om doelwit te worden van cyberaanvallen. De Amerikaanse overheid zegt tot dusver nog geen signalen te hebben gezien van grote Russische cyberaanvallen op infrastructuur of overheidsinstellingen.

Meer uit Financieel

Toezichthouder vindt terugleverkosten zonnestroom niet onredelijk

DEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten die energieleveranciers in rekening brengen bij huishoudens met zonnepanelen zijn niet onredelijk in vergelijking met de kosten die leveranciers maken. Dat oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder vindt wel dat contracten moeilijk te vergelijken zijn, omdat energiebedrijven deze kosten op verschillende manieren doorberekenen aan hun klanten.

15 minuten geleden
Olieaandelen in de belangstelling na meer druk Trump op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. Olieaandelen stonden in de belangstelling door de toenemende druk die de Amerikaanse president Donald Trump op het olierijke Venezuela legt. Hij beval een totale blokkade van alle gesanctioneerde olietankers die van of naar Venezuela varen.

26 minuten geleden
Onderzoek: Nederland versterkt positie in quantumtechnologie

MUNCHEN/PARIJS (ANP) - De Nederlandse quantumsector is de afgelopen jaren verder uitgebreid met nieuwe bedrijven en investeringen. Dat melden het Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw onderzoek naar de sector. De quantumtechnologie verder opschalen en commercialiseren is volgens de organisaties nu de grootste uitdaging.

40 minuten geleden
Pensioenfondsen kwetsbaar bij mogelijke AI-zeepbel, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen beleggen fors in techaandelen en zijn daarmee kwetsbaar voor een mogelijke AI-zeepbel. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag in een analyse. Volgens de toezichthouder zijn de fondsen gevoelig voor koersschommelingen van techaandelen, zeker nu er steeds vaker wordt gewaarschuwd voor de hoge waardering van die aandelen.

45 minuten geleden
Warner Bros wijst bod Paramount waarschijnlijk af, melden media

LOS ANGELES (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery adviseert aandeelhouders waarschijnlijk het overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance af te wijzen. Dat melden verschillende media op basis van ingewijden, waaronder persbureau Reuters en zakenkrant Financial Times. Eerder sloot Warner Bros een overnamedeal met streamingplatform Netflix, waarna Paramount een concurrerend bod deed.

1 uur geleden
Verbruik van vervuilende steenkool bereikt record, denkt IEA

PARIJS (ANP) - Het wereldwijde verbruik van steenkool bereikt dit jaar een recordhoogte, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). In de jaren tot en met 2030 daalt de vraag naar de relatief vervuilende fossiele brandstof licht, verwacht de belangrijke adviseur voor energiebeleid.

1 uur geleden
Hackers dreigen gegevens premiumklanten Pornhub te publiceren

OTTAWA (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters dreigt gegevens van premiumklanten van pornowebsite Pornhub te publiceren. De hackers zeggen data te hebben gestolen en eisen nu losgeld van Pornhub.

1 uur geleden