Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou verwerpt waarschuwing VS over Russische cyberaanvallen

Moskou verwerpt waarschuwing VS over Russische cyberaanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering verwerpt de waarschuwing van de Amerikaanse president Joe Biden dat Rusland cyberaanvallen kan gaan uitvoeren op bedrijven als vergelding voor de harde westerse sancties vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens het Kremlin laat Rusland zich niet in met "banditisme".

Biden zei maandag dat er informatie van de inlichtingendiensten is dat Moskou naar manieren kijkt om cyberaanvallen uit te voeren op Amerikaanse ondernemingen. Hij drong er dan ook bij bedrijven op aan de cyberverdediging onmiddellijk te versterken.

Maar volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov is daar geen sprake van. "De Russische federatie, in tegenstelling tot veel westerse landen, doet niet aan banditisme op staatsniveau." Rusland is al vaker beschuldigd van cyberaanvallen op de Verenigde Staten en andere landen, maar dat wordt steevast ontkend door Moskou.

Volgens het Witte Huis lopen bedrijven die actief zijn met belangrijke infrastructuur risico om doelwit te worden van cyberaanvallen. De Amerikaanse overheid zegt tot dusver nog geen signalen te hebben gezien van grote Russische cyberaanvallen op infrastructuur of overheidsinstellingen.

Meer uit Financieel

UWV: komende jaren grotere arbeidskrapte in techniek en transport

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.

16 minuten geleden
ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

33 minuten geleden
Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

9 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

10 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

13 uur geleden