Moskou verdedigt inzet criminelen in strijd tegen Oekraïne
MOSKOU (ANP/DPA) - Ruim twintig maanden na de grootschalige Russische invasie in Oekraïne verdedigt het Kremlin zijn veel bekritiseerde praktijk om veroordeelde criminelen vrij te laten als ze in militaire dienst willen. De veroordeelden, inclusief zware criminelen, "boeten voor hun misdaad met bloed op het slagveld", aldus een Kremlin-woordvoerder, geciteerd door het persbureau Interfax. "Ze kunnen hun schuld betalen met bloed."
Onlangs werd bekend dat de Russische president Vladimir Poetin gratie had verleend aan een moordenaar omdat die zich bereid verklaarde tegen Oekraïne te vechten. De zaak leidde tot felle discussies en verontwaardiging in Russische media en op sociale netwerken. De man was veroordeeld tot zeventien jaar strafkamp voor het doden van zijn ex-vriendin in 2020.
In het eerste jaar van de oorlog rekruteerde het Russische huurlingenleger Wagner massaal gedetineerden. Een paar maanden geleden werd de werving van criminelen door het leger legaal.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
6 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
13 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
16 uur geleden