Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou stopt met zaak die Nederland bij ICAO aanspande over MH17

Moskou stopt met zaak die Nederland bij ICAO aanspande over MH17

MOSKOU (ANP) - Rusland trekt zich helemaal terug uit een procedure die Nederland en Australië bij de internationale raad voor de burgerluchtvaart ICAO hebben aangespannen over de ramp met de MH17.

Moskou stelt dat het ICAO geen internationale instantie is om de schadevergoedingszaak te behandelen, die Australië en Nederland in 2022 begonnen. De twee landen stellen Rusland aansprakelijk voor het neerhalen van het toestel van Malaysia Airlines. Rusland zegt er niet voor verantwoordelijk te zijn.

Australië en Nederland willen via de ICAO een schadevergoeding afdwingen van Rusland. In maart 2023 ging het ICAO ondanks Russische bezwaren akkoord met de omstreden procedure.

Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag laten weten dat het zich er nu uit terugtrekt. Rusland wilde eerder wel een onafhankelijk ICAO-onderzoek naar de vliegtuigcrash van de Air Malaysia-vlucht MH17. Het toestel stortte in juli 2014 neer in het oosten van Oekraïne tijdens gevechten daar. Daarbij kwamen alle 298 inzittenden om het leven, onder wie 196 mensen met de Nederlandse nationaliteit.

Meer uit Buitenland

NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

51 minuten geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

55 minuten geleden
Geen akkoord over Europese anti-corruptierichtlijn

BRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.

1 uur geleden
Iraanse rapper Toomaj Salehi lijkt opnieuw te zijn gearresteerd

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.

1 uur geleden
Spaanse koning geeft oud-tennisser Rafael Nadal erfelijke titel

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.

2 uur geleden
Identiteit achterhaald van dode vrouw en baby in stadspark Rome

ROME (ANP/AFP) - De identiteit van de vrouw en de baby die deze maand dood zijn gevonden in een park in Rome is achterhaald. Het gaat om een in Rusland geboren vrouw van 28 jaar. De baby is nog geen jaar geleden geregistreerd bij de Amerikaanse ambassade op Malta.

2 uur geleden
Premier Irak overlegt over nucleaire dreiging in buurland Iran

BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft met deskundigen overlegd over het gevaar dat de Israëlische aanvallen op Iran voor een nucleaire ramp zorgen. Het was een beraad van "de crisisstaf voor radiologische en nucleaire noodsituaties" met als thema: hoe goed is Irak hierop voorbereid?

2 uur geleden