Moskou stelt inwoners coronavaccinatie in vooruitzicht
MOSKOU (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Russische hoofdstad Moskou hopen volgende maand op grote schaal inwoners te kunnen vaccineren tegen het coronavirus. Locoburgemeester Anastasia Rakova van de metropool zegt volgens Russische media dat al voorbereidingen worden getroffen. Enkele duizenden mensen uit risicogroepen zouden al zijn ingeënt.
Rakova zei vrijdag dat er onvoldoende doses van het Russische Sputnik V-vaccin zijn aangeleverd om nu al op grote schaal mensen te vaccineren. Ze verwacht dat daar mogelijk volgende maand verandering inkomt. Dan kunnen alle Moskovieten die geïnteresseerd zijn zich aanmelden.
Het Sputnik V-vaccin wordt momenteel nog getest op tienduizenden proefpersonen. De autoriteiten spraken eerder de hoop uit dat voor het eind van het jaar tientallen miljoenen doses geproduceerd zouden worden, maar dat was vermoedelijk te optimistisch. President Vladimir Poetin erkende deze week dat er problemen zijn bij het opschalen van de productie.
Minister van Industrie Denis Manturov zei onlangs dat deze maand 300.000 doses geproduceerd moeten worden, gevolgd door 800.000 in november en 1,5 miljoen in december. De productie moet dan volgend jaar verder worden opgevoerd. Het virus grijpt ondertussen steeds sneller om zich heen. De autoriteiten maakten vrijdag melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen en waarschuwden voor een tekort aan medisch personeel. Bij nog eens 18.283 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. In Moskou zijn 5268 nieuwe besmettingen gemeld.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
52 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden