Moskou stelt inwoners coronavaccinatie in vooruitzicht
MOSKOU (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Russische hoofdstad Moskou hopen volgende maand op grote schaal inwoners te kunnen vaccineren tegen het coronavirus. Locoburgemeester Anastasia Rakova van de metropool zegt volgens Russische media dat al voorbereidingen worden getroffen. Enkele duizenden mensen uit risicogroepen zouden al zijn ingeënt.
Rakova zei vrijdag dat er onvoldoende doses van het Russische Sputnik V-vaccin zijn aangeleverd om nu al op grote schaal mensen te vaccineren. Ze verwacht dat daar mogelijk volgende maand verandering inkomt. Dan kunnen alle Moskovieten die geïnteresseerd zijn zich aanmelden.
Het Sputnik V-vaccin wordt momenteel nog getest op tienduizenden proefpersonen. De autoriteiten spraken eerder de hoop uit dat voor het eind van het jaar tientallen miljoenen doses geproduceerd zouden worden, maar dat was vermoedelijk te optimistisch. President Vladimir Poetin erkende deze week dat er problemen zijn bij het opschalen van de productie.
Minister van Industrie Denis Manturov zei onlangs dat deze maand 300.000 doses geproduceerd moeten worden, gevolgd door 800.000 in november en 1,5 miljoen in december. De productie moet dan volgend jaar verder worden opgevoerd. Het virus grijpt ondertussen steeds sneller om zich heen. De autoriteiten maakten vrijdag melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen en waarschuwden voor een tekort aan medisch personeel. Bij nog eens 18.283 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. In Moskou zijn 5268 nieuwe besmettingen gemeld.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
10 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
11 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
12 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
15 uur geleden