
Moskou opent boekenbeurs op Rode Plein in coronacrisis
MOSKOU (ANP) - Hoewel het aantal nieuwe coronabesmettingen onveranderd hoog blijft, is op het Rode Plein in Moskou een boekenbeurs geopend die meteen veel publiek trok. De organisatie verdedigde zich door te zeggen dat het belangrijk is terug te keren naar het normale leven. Bovendien viert Rusland op 6 juni de geboortedag van dichter des vaderlands Alexander Poesjkin en dus de dag van de Russische taal.
Het culturele evenement in de open lucht is volgens de Moscow Times door de coronacrisis wel bescheidener van omvang dan normaal. Omdat de lockdown nog niet officieel is opgeheven, zijn er veel maatregelen genomen om de veiligheid van de bezoekers te garanderen. Dat gebeurt onder meer door temperatuurmeting bij de ingang, desinfecteren en het dragen van handschoenen en mondkapjes verplicht te stellen. 1,5 meter afstand houden lijkt lastiger te realiseren bij de vele stands.
Burgemeester Sergej Sobjanin kondigde al aan dat de Moskouse bevolking zich de komende dagen weer wat vrijer kan bewegen. Ook president Vladimir Poetin zei dat de situatie is gestabiliseerd, wat het mogelijk maakt de economie weer op gang te brengen. In Rusland zijn bijna 460.000 mensen geregistreerd die het coronavirus hebben opgelopen. Volgens de officiële gegevens zijn tot dusver 5725 patiënten overleden. In vergelijking met andere zwaar getroffen landen zoals de VS, Groot-Brittannië, Brazilië, Italië, Frankrijk en Spanje is dat opvallend weinig.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische leider Vladimir Poetin heeft voorgesteld vredesoverleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te houden in de Russische hoofdstad Moskou. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau AFP.
26 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De hoge temperaturen in Spanje van de afgelopen weken hebben waarschijnlijk meer dan duizend mensen het leven gekost. Het gezondheidsinstituut Carlos III schat dat 1149 doden kunnen worden toegeschreven aan de hitte.
54 minuten geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De leider van de Canadese Conservatieve Partij keert terug in het parlement. Pierre Poilievre verloor zijn zetel in april bij de landelijke verkiezingen. Hij won maandag met ruime meerderheid een tussentijdse verkiezing in een ander kiesdistrict.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne overwegen nieuwe sancties tegen de Russische president Vladimir Poetin. Ze willen de druk opvoeren tot Poetin laat zien dat hij bereid is serieus werk te maken van het beëindigen van de oorlog tegen zijn buurland, meldde de Britse regering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De leiders van Oekraïne en Rusland moeten zich niet te onbuigzaam opstellen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. Inschikkelijkheid is nodig om een eind te kunnen maken aan de oorlog.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het veranderen van grenzen is volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov vaak essentieel om conflicten tussen naties te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON/KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bij zijn bezoek maandag een golfclub met een bijzonder verhaal cadeau gedaan. Trump gaf Zelensky op zijn beurt symbolisch de sleutels van het Witte Huis.
2 uur geleden