Moskou onderzoekt en heeft nog geen beeld van organisatie aanslag
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten onderzoeken de aanslag op een concerthal van afgelopen vrijdag en hebben nog geen duidelijk beeld van de organisatie daarachter. Bij de aanslag werden volgens de laatste cijfers meer dan 140 mensen gedood. Bijna honderd gewonden liggen nog steeds in ziekenhuizen. De terreurbeweging Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist.
Een Kremlinwoordvoerder zei dat er nog steeds "geen coherente versie van de gebeurtenissen" is vastgesteld. De vier daders zijn volgens de autoriteiten gearresteerd en het gaat om buitenlanders. Ze zouden alle vier uit Tadzjikistan afkomstig zijn en vluchtten na de aanslag richting Oekraïne. Een van hen, Sjamsiddin Faridoeni, had volgens persbureau RIA Novosti in februari in sociale media berichten vanuit Istanbul verstuurd. Hij zou de leider van de groep terroristen zijn geweest.
De bloedige aanslag heeft de Russen diep geschokt. Het Kremlin meldde daarom dat het zich niet gaat mengen in discussies over de doodstraf voor de daders. Rusland heeft op papier nog wel de doodstraf maar de straf is op grond van een wettelijk moratorium al sinds 1999 niet meer voltrokken. De laatste executie vond in 1996 plaats.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
7 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
9 uur geleden