Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou onderzoekt en heeft nog geen beeld van organisatie aanslag

Moskou onderzoekt en heeft nog geen beeld van organisatie aanslag

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten onderzoeken de aanslag op een concerthal van afgelopen vrijdag en hebben nog geen duidelijk beeld van de organisatie daarachter. Bij de aanslag werden volgens de laatste cijfers meer dan 140 mensen gedood. Bijna honderd gewonden liggen nog steeds in ziekenhuizen. De terreurbeweging Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist.

Een Kremlinwoordvoerder zei dat er nog steeds "geen coherente versie van de gebeurtenissen" is vastgesteld. De vier daders zijn volgens de autoriteiten gearresteerd en het gaat om buitenlanders. Ze zouden alle vier uit Tadzjikistan afkomstig zijn en vluchtten na de aanslag richting Oekraïne. Een van hen, Sjamsiddin Faridoeni, had volgens persbureau RIA Novosti in februari in sociale media berichten vanuit Istanbul verstuurd. Hij zou de leider van de groep terroristen zijn geweest.

De bloedige aanslag heeft de Russen diep geschokt. Het Kremlin meldde daarom dat het zich niet gaat mengen in discussies over de doodstraf voor de daders. Rusland heeft op papier nog wel de doodstraf maar de straf is op grond van een wettelijk moratorium al sinds 1999 niet meer voltrokken. De laatste executie vond in 1996 plaats.

Meer uit Buitenland

Japan herstart grootste kerncentrale ter wereld

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.

5 minuten geleden
Witkoff donderdag naar Moskou voor gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.

11 minuten geleden
Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.

57 minuten geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

1 uur geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

1 uur geleden
Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

1 uur geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

2 uur geleden