Moskou onderzoekt en heeft nog geen beeld van organisatie aanslag
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten onderzoeken de aanslag op een concerthal van afgelopen vrijdag en hebben nog geen duidelijk beeld van de organisatie daarachter. Bij de aanslag werden volgens de laatste cijfers meer dan 140 mensen gedood. Bijna honderd gewonden liggen nog steeds in ziekenhuizen. De terreurbeweging Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist.
Een Kremlinwoordvoerder zei dat er nog steeds "geen coherente versie van de gebeurtenissen" is vastgesteld. De vier daders zijn volgens de autoriteiten gearresteerd en het gaat om buitenlanders. Ze zouden alle vier uit Tadzjikistan afkomstig zijn en vluchtten na de aanslag richting Oekraïne. Een van hen, Sjamsiddin Faridoeni, had volgens persbureau RIA Novosti in februari in sociale media berichten vanuit Istanbul verstuurd. Hij zou de leider van de groep terroristen zijn geweest.
De bloedige aanslag heeft de Russen diep geschokt. Het Kremlin meldde daarom dat het zich niet gaat mengen in discussies over de doodstraf voor de daders. Rusland heeft op papier nog wel de doodstraf maar de straf is op grond van een wettelijk moratorium al sinds 1999 niet meer voltrokken. De laatste executie vond in 1996 plaats.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geleden