Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou: olieproductie Rusland kan dit jaar ruim 8 procent dalen

Moskou: olieproductie Rusland kan dit jaar ruim 8 procent dalen

TEHERAN (ANP/RTR) - De olieproductie van Rusland kan dit jaar met meer dan 8 procent dalen, naar 480 miljoen tot 500 miljoen ton vergeleken met vorig jaar. Dat zei de Russische vicepremier Alexander Novak tegen persbureau RIA bij een bezoek aan Iran. Door de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne is er minder vraag naar Russische olie.

Novak is in de Iraanse hoofdstad Teheran voor gesprekken over handel en energie. Zowel Rusland als Iran heeft te maken met economische sancties van het Westen. Beide landen willen nauwer gaan samenwerken als het gaat om energie en handel.

Novak, voormalig olieminister van Rusland, zegt dat de voorspelling voor de olieproductie afhankelijk is van verdere ontwikkelingen. Het Russische ministerie van Economische Zaken heeft gezegd dat de productie met meer dan 9 procent zal krimpen.

Meer uit Financieel

Olieprijs daalt na nieuwe productieverhoging OPEC+

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandag omlaag na een nieuwe productieverhoging door oliekartel OPEC+. Hierdoor wordt tanken aan de pomp in Nederland binnenkort mogelijk wat goedkoper. De olielanden gaan hun productie in augustus met 548.000 vaten per dag verhogen. Dat is meer dan werd verwacht op de oliemarkt.

1 uur geleden
Trump dreigt met nieuwe heffingen voor 'anti-Amerikaanse' landen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag vanaf 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS.

2 uur geleden
Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

13 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

16 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

22 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden