Moskou noemt vertrekkende NAVO-baas Stoltenberg gecrashte piloot
MOSKOU (ANP) - In de crisis tussen het Westen en Rusland over Oekraïne heeft Moskou fel uitgehaald naar NAVO-baas Jens Stoltenberg. De Russen zeggen niet meer geïnteresseerd te zijn in de uitlatingen van de secretaris-generaal van de westerse militaire alliantie, nu hij vertrekt. Dat melden de Russische persbureau's RIA Novosti en Tass.
"De verklaringen van Stoltenberg zijn niet langer van belang voor Moskou. Zijn argumenten worden niet meer serieus genomen. Rusland wil een echte dialoog", aldus de woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Zij reageerde op de woorden van de secretaris-generaal dat de deuren van de NAVO open blijven voor het Russische buurland Oekraïne. Moskou ziet een toetreding van Oekraïne tot het bondgenootschap absoluut niet zitten, en probeert met militair machtsvertoon aan de grens de druk op te voeren.
De woordvoerster van het ministerie vraagt zich af of Stoltenberg spreekt als secretaris-generaal of als bankier: "Ik ben er nog niet achter." Ze verwijst daarmee op het vertrek van de Noor bij de NAVO om eind dit jaar de Noorse centrale bank te gaan leiden. "Dit is een neergestorte NAVO-piloot. Daarom zullen we ons concentreren op een serieus gesprek, als onze westerse partners er klaar voor zijn."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
3 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
8 uur geleden