Moskou noemt vertrekkende NAVO-baas Stoltenberg gecrashte piloot
MOSKOU (ANP) - In de crisis tussen het Westen en Rusland over Oekraïne heeft Moskou fel uitgehaald naar NAVO-baas Jens Stoltenberg. De Russen zeggen niet meer geïnteresseerd te zijn in de uitlatingen van de secretaris-generaal van de westerse militaire alliantie, nu hij vertrekt. Dat melden de Russische persbureau's RIA Novosti en Tass.
"De verklaringen van Stoltenberg zijn niet langer van belang voor Moskou. Zijn argumenten worden niet meer serieus genomen. Rusland wil een echte dialoog", aldus de woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Zij reageerde op de woorden van de secretaris-generaal dat de deuren van de NAVO open blijven voor het Russische buurland Oekraïne. Moskou ziet een toetreding van Oekraïne tot het bondgenootschap absoluut niet zitten, en probeert met militair machtsvertoon aan de grens de druk op te voeren.
De woordvoerster van het ministerie vraagt zich af of Stoltenberg spreekt als secretaris-generaal of als bankier: "Ik ben er nog niet achter." Ze verwijst daarmee op het vertrek van de Noor bij de NAVO om eind dit jaar de Noorse centrale bank te gaan leiden. "Dit is een neergestorte NAVO-piloot. Daarom zullen we ons concentreren op een serieus gesprek, als onze westerse partners er klaar voor zijn."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
5 uur geleden