Moskou noemt vertrekkende NAVO-baas Stoltenberg gecrashte piloot
MOSKOU (ANP) - In de crisis tussen het Westen en Rusland over Oekraïne heeft Moskou fel uitgehaald naar NAVO-baas Jens Stoltenberg. De Russen zeggen niet meer geïnteresseerd te zijn in de uitlatingen van de secretaris-generaal van de westerse militaire alliantie, nu hij vertrekt. Dat melden de Russische persbureau's RIA Novosti en Tass.
"De verklaringen van Stoltenberg zijn niet langer van belang voor Moskou. Zijn argumenten worden niet meer serieus genomen. Rusland wil een echte dialoog", aldus de woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Zij reageerde op de woorden van de secretaris-generaal dat de deuren van de NAVO open blijven voor het Russische buurland Oekraïne. Moskou ziet een toetreding van Oekraïne tot het bondgenootschap absoluut niet zitten, en probeert met militair machtsvertoon aan de grens de druk op te voeren.
De woordvoerster van het ministerie vraagt zich af of Stoltenberg spreekt als secretaris-generaal of als bankier: "Ik ben er nog niet achter." Ze verwijst daarmee op het vertrek van de Noor bij de NAVO om eind dit jaar de Noorse centrale bank te gaan leiden. "Dit is een neergestorte NAVO-piloot. Daarom zullen we ons concentreren op een serieus gesprek, als onze westerse partners er klaar voor zijn."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
25 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
12 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
15 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
17 uur geleden