Moskou meldt recordaantal sterfgevallen door coronavirus
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische hoofdstad Moskou heeft zondag melding gemaakt van 144 sterfgevallen door het coronavirus. Niet eerder heeft een Russische stad in een dag tijd zo'n forse stijging genoteerd van het dodental door het virus.
Het grimmige record stond voorheen op naam van Sint-Petersburg, de tweede stad van het land. Daar waren een dag eerder 107 sterfgevallen geregistreerd. In die metropool wordt vrijdag een kwartfinale gehouden van het EK-voetbal. Dan worden duizenden supporters verwacht.
Het coronavirus grijpt in Rusland de laatste weken weer snel om zich heen. Dat komt volgens de autoriteiten door de zeer besmettelijke Delta-variant, die voor het eerst is vastgesteld in India. Er speelt mee dat de vaccinatiegraad in Rusland relatief laag is in vergelijking met westerse landen.
Landelijk overleden in een etmaal 599 mensen. Ook registreerden de autoriteiten ruim 20.000 nieuwe besmettingen. Moskou wordt gezien als het epicentrum van de corona-uitbraak. Burgemeester Sergej Sobjanin zei zaterdagavond dat in zijn stad dagelijks 2000 coronapatiënten opgenomen moeten worden in het ziekenhuis.
Bezorgdheid
"We hebben 20.000 bedden geregeld en daarvan zijn er momenteel 14.000 in gebruik", zei de burgemeester op televisie. "Dat zijn er heel veel." Sobjanin noemde grootschalig vaccineren de enige manier om de pandemie een halt toe te roepen. "Er heeft nog niemand een andere oplossing bedacht."
Ook in andere delen van de wereld groeit de bezorgdheid over de Delta-variant. De Wereldgezondheidsorganisatie ziet die mutant als de meest besmettelijke versie van het coronavirus tot dusver. De variant kon zich daardoor al naar zeker 85 landen verspreiden.
Opmars
Op meerdere plaatsen in de wereld is Delta volgens lokale autoriteiten ook al de dominante coronasoort. Het gaat onder meer om het Verenigd Koninkrijk, Portugal en Zuid-Afrika. In de Australische metropool Sydney zitten miljoenen mensen de komende twee weken in lockdown om verspreiding van de variant tegen te gaan.
Ook in Nederland is de Delta-variant bezig aan een opmars. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) sprak afgelopen week de verwachting uit dat Delta in de loop van de zomer de meest voorkomende coronavariant in ons land zal zijn.
Meer uit Buitenland
BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
5 uur geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
5 uur geleden