Moskou meldt recordaantal sterfgevallen door coronavirus
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische hoofdstad Moskou heeft zondag melding gemaakt van 144 sterfgevallen door het coronavirus. Niet eerder heeft een Russische stad in een dag tijd zo'n forse stijging genoteerd van het dodental door het virus.
Het grimmige record stond voorheen op naam van Sint-Petersburg, de tweede stad van het land. Daar waren een dag eerder 107 sterfgevallen geregistreerd. In die metropool wordt vrijdag een kwartfinale gehouden van het EK-voetbal. Dan worden duizenden supporters verwacht.
Het coronavirus grijpt in Rusland de laatste weken weer snel om zich heen. Dat komt volgens de autoriteiten door de zeer besmettelijke Delta-variant, die voor het eerst is vastgesteld in India. Er speelt mee dat de vaccinatiegraad in Rusland relatief laag is in vergelijking met westerse landen.
Landelijk overleden in een etmaal 599 mensen. Ook registreerden de autoriteiten ruim 20.000 nieuwe besmettingen. Moskou wordt gezien als het epicentrum van de corona-uitbraak. Burgemeester Sergej Sobjanin zei zaterdagavond dat in zijn stad dagelijks 2000 coronapatiënten opgenomen moeten worden in het ziekenhuis.
Bezorgdheid
"We hebben 20.000 bedden geregeld en daarvan zijn er momenteel 14.000 in gebruik", zei de burgemeester op televisie. "Dat zijn er heel veel." Sobjanin noemde grootschalig vaccineren de enige manier om de pandemie een halt toe te roepen. "Er heeft nog niemand een andere oplossing bedacht."
Ook in andere delen van de wereld groeit de bezorgdheid over de Delta-variant. De Wereldgezondheidsorganisatie ziet die mutant als de meest besmettelijke versie van het coronavirus tot dusver. De variant kon zich daardoor al naar zeker 85 landen verspreiden.
Opmars
Op meerdere plaatsen in de wereld is Delta volgens lokale autoriteiten ook al de dominante coronasoort. Het gaat onder meer om het Verenigd Koninkrijk, Portugal en Zuid-Afrika. In de Australische metropool Sydney zitten miljoenen mensen de komende twee weken in lockdown om verspreiding van de variant tegen te gaan.
Ook in Nederland is de Delta-variant bezig aan een opmars. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) sprak afgelopen week de verwachting uit dat Delta in de loop van de zomer de meest voorkomende coronavariant in ons land zal zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
4 minuten geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
12 minuten geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
11 uur geleden