Moskou meldt aanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens het Russische ministerie van Defensie maandag raketaanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv uitgevoerd. Daar wordt ook de energiestructuur toe gerekend. Er zouden zeker drie installaties van een elektriciteitsmaatschappij zijn geraakt. Moskou bestrijdt dat er in Kyiv een kinderziekenhuis als doelwit was uitgekozen, zoals Oekraïne stelt. De schade aan het hospitaal zou volgens Moskou zijn veroorzaakt door een afweerraket van de Oekraïense luchtverdediging of door brokstukken.
De burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, heeft melding gemaakt van schade door een aanval op het Okhmatdyt kinderziekenhuis. Daarbij zijn volgens hem zestien gewonden gevallen, inclusief zeven kinderen.
Het Russische defensieministerie spreekt van een reeks raketaanvallen op militaire vliegvelden en de defensie-industrie in Oekraïne. Volgens Moskou was dit een reactie op eerdere Oekraïense aanvallen op de energiesector in Rusland. Bij de raketaanvallen van maandag zouden volgens Russische meldingen ook drie HIMARS-raketlanceersystemen zijn verwoest en meerdere buitenlandse specialisten die ze bedienden, zijn gedood. HIMARS is een Amerikaans mobiel raketartilleriesysteem.
Er zijn meerdere steden in Oekraïne door explosies getroffen en er zijn voor zover bekend in totaal circa dertig doden gevallen volgens plaatselijke autoriteiten, onder meer in Kryvyi Rih en in Dnipro. De meeste Russische raketten zijn volgens Oekraïne onschadelijk gemaakt voor ze doel troffen. De Oekraïense luchtmacht zegt dertig van de 38 inkomende raketten te hebben onderschept.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
3 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
9 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
11 uur geleden