Moskou meldt aanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens het Russische ministerie van Defensie maandag raketaanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv uitgevoerd. Daar wordt ook de energiestructuur toe gerekend. Er zouden zeker drie installaties van een elektriciteitsmaatschappij zijn geraakt. Moskou bestrijdt dat er in Kyiv een kinderziekenhuis als doelwit was uitgekozen, zoals Oekraïne stelt. De schade aan het hospitaal zou volgens Moskou zijn veroorzaakt door een afweerraket van de Oekraïense luchtverdediging of door brokstukken.
De burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, heeft melding gemaakt van schade door een aanval op het Okhmatdyt kinderziekenhuis. Daarbij zijn volgens hem zestien gewonden gevallen, inclusief zeven kinderen.
Het Russische defensieministerie spreekt van een reeks raketaanvallen op militaire vliegvelden en de defensie-industrie in Oekraïne. Volgens Moskou was dit een reactie op eerdere Oekraïense aanvallen op de energiesector in Rusland. Bij de raketaanvallen van maandag zouden volgens Russische meldingen ook drie HIMARS-raketlanceersystemen zijn verwoest en meerdere buitenlandse specialisten die ze bedienden, zijn gedood. HIMARS is een Amerikaans mobiel raketartilleriesysteem.
Er zijn meerdere steden in Oekraïne door explosies getroffen en er zijn voor zover bekend in totaal circa dertig doden gevallen volgens plaatselijke autoriteiten, onder meer in Kryvyi Rih en in Dnipro. De meeste Russische raketten zijn volgens Oekraïne onschadelijk gemaakt voor ze doel troffen. De Oekraïense luchtmacht zegt dertig van de 38 inkomende raketten te hebben onderschept.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden