Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou meldt aanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv

Moskou meldt aanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens het Russische ministerie van Defensie maandag raketaanvallen op militaire doelen in onder meer Kyiv uitgevoerd. Daar wordt ook de energiestructuur toe gerekend. Er zouden zeker drie installaties van een elektriciteitsmaatschappij zijn geraakt. Moskou bestrijdt dat er in Kyiv een kinderziekenhuis als doelwit was uitgekozen, zoals Oekraïne stelt. De schade aan het hospitaal zou volgens Moskou zijn veroorzaakt door een afweerraket van de Oekraïense luchtverdediging of door brokstukken.

De burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, heeft melding gemaakt van schade door een aanval op het Okhmatdyt kinderziekenhuis. Daarbij zijn volgens hem zestien gewonden gevallen, inclusief zeven kinderen.

Het Russische defensieministerie spreekt van een reeks raketaanvallen op militaire vliegvelden en de defensie-industrie in Oekraïne. Volgens Moskou was dit een reactie op eerdere Oekraïense aanvallen op de energiesector in Rusland. Bij de raketaanvallen van maandag zouden volgens Russische meldingen ook drie HIMARS-raketlanceersystemen zijn verwoest en meerdere buitenlandse specialisten die ze bedienden, zijn gedood. HIMARS is een Amerikaans mobiel raketartilleriesysteem.

Er zijn meerdere steden in Oekraïne door explosies getroffen en er zijn voor zover bekend in totaal circa dertig doden gevallen volgens plaatselijke autoriteiten, onder meer in Kryvyi Rih en in Dnipro. De meeste Russische raketten zijn volgens Oekraïne onschadelijk gemaakt voor ze doel troffen. De Oekraïense luchtmacht zegt dertig van de 38 inkomende raketten te hebben onderschept.

Meer uit Buitenland

Persbureau: VS schieten Iraanse drone neer nabij vliegdekschip

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.

58 minuten geleden
NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

1 uur geleden
Celstraf voor twee Zweden na aanslag op ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.

1 uur geleden
Mensenrechtenhof veroordeelt Rusland voor gevangenschap Navalny

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.

2 uur geleden
Leerling steekt in Frankrijk 60-jarige lerares neer

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.

2 uur geleden
Mandelson stapt uit House of Lords om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.

3 uur geleden
Rutte verzekert: Russische luchtaanvallen ontgaan de VS niet

KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.

3 uur geleden