Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou komt met nieuwe lockdownmaatregelen

Moskou komt met nieuwe lockdownmaatregelen

MOSKOU (ANP/DPA) - Vanwege het snel stijgende aantal coronabesmettingen stelt Moskou nieuwe maatregelen in om de verspreiding van het virus te beperken. Vanuit huis werken en studeren wordt weer het uitgangspunt.

Zo krijgen studenten in Moskou een langere herfstvakantie. Na hun twee vrije weken moeten zij, net als in het voorjaar, weer thuis studeren. Dat geldt voor een aantal regio's in Rusland. Bij bedrijven moet vanaf maandag minimaal een derde van de werknemers thuiswerken. Medewerkers die ouder zijn dan 65 jaar of een chronische ziekte hebben, moeten sowieso vanuit huis werken.

Zondag kwamen er in Rusland meer dan 10.000 nieuwe coronabesmettingen bij. Dat was het hoogste aantal sinds mei, toen het land in lockdown was. Het land staat op de vierde plaats van de wereldlijst qua aantal besmettingen. Meer dan 1,2 miljoen Russen liepen tot nu toe het virus op.

Rusland voerde in het voorjaar een strenge lockdown in. Twee maanden lang gold een avondklok. Winkelcentra en restaurants waren lange tijd gesloten.

Meer uit Buitenland

Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

22 minuten geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

1 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Naar een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, keert Frankrijk volgens hem niet terug.

1 uur geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

2 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

2 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

3 uur geleden