Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou komt met nieuwe lockdownmaatregelen

Moskou komt met nieuwe lockdownmaatregelen

MOSKOU (ANP/DPA) - Vanwege het snel stijgende aantal coronabesmettingen stelt Moskou nieuwe maatregelen in om de verspreiding van het virus te beperken. Vanuit huis werken en studeren wordt weer het uitgangspunt.

Zo krijgen studenten in Moskou een langere herfstvakantie. Na hun twee vrije weken moeten zij, net als in het voorjaar, weer thuis studeren. Dat geldt voor een aantal regio's in Rusland. Bij bedrijven moet vanaf maandag minimaal een derde van de werknemers thuiswerken. Medewerkers die ouder zijn dan 65 jaar of een chronische ziekte hebben, moeten sowieso vanuit huis werken.

Zondag kwamen er in Rusland meer dan 10.000 nieuwe coronabesmettingen bij. Dat was het hoogste aantal sinds mei, toen het land in lockdown was. Het land staat op de vierde plaats van de wereldlijst qua aantal besmettingen. Meer dan 1,2 miljoen Russen liepen tot nu toe het virus op.

Rusland voerde in het voorjaar een strenge lockdown in. Twee maanden lang gold een avondklok. Winkelcentra en restaurants waren lange tijd gesloten.

Meer uit Buitenland

Californië klaagt Trump aan om inzet Nationale Garde Los Angeles

SACRAMENTO (ANP) - De Amerikaanse staat Californië begint een rechtszaak tegen de federale overheid in Washington om het bevel van president Donald Trump om de Nationale Garde in te zetten in Los Angeles. Dat meldt gouverneur Gavin Newsom op sociale media. De autoriteiten in de metropool verwachten voor de vierde opeenvolgende dag protesten tegen het immigratiebeleid van de regering-Trump. Eerder leidden die tot botsingen tussen demonstranten en politie.

32 minuten geleden
Zweden biedt geen consulaire steun aan Madleen-activiste Thunberg

STOCKHOLM (ANP) - Zweden biedt de Zweedse activiste Greta Thunberg geen consulaire steun, omdat ze niet "in gevaar" is. Dat heeft de Zweedse buitenlandminister Maria Malmer Stenergard tegen Zweedse media gezegd. Thunberg is een van de elf opvarenden van de Madleen, de boot die met hulpgoederen op weg was naar Gaza. Israël onderschepte het schip in internationale wateren en dwong het naar Israël te varen.

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne beginnen aan grote gevangenenruil

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen aan een nieuwe grote gevangenenruil. Beide landen hebben een groep krijgsgevangenen overgedragen en zullen dat in de komende dagen opnieuw doen.

3 uur geleden
Frankrijk werkt aan terugkeer van burgers op schip Madleen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zet zich in voor de snelle terugkeer van zes Franse staatsburgers aan boord van de Madleen. Het schip was met hulpgoederen onderweg naar Gaza, maar werd onderschept door Israël.

5 uur geleden
Amnesty International kritisch over onderschepping Madleen

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.

6 uur geleden
Rutte: luchtafweer NAVO vervijfvoudigen en duizenden extra tanks

LONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.

9 uur geleden
Nationale Garde voor het eerst ingezet in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.

12 uur geleden