Moskou: herhaling Cubacrisis dreigt in spanningen over Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De oplopende spanningen tussen Rusland en de Verenigde Staten rond Oekraïne dreigen een herhaling te worden van de Cubacrisis in 1962. Dat stelt de Russische onderminister Sergei Ryabkov (Buitenlandse Zaken), meldt persbureau Interfax.
Tijdens de Cubacrisis dreigde in oktober 1962 een kernoorlog tussen de twee grootmachten, nadat de Russen kernraketten op Cuba hadden opgesteld. Een ramp werd op het laatste moment voorkomen door Amerikaans-Russisch topoverleg. "Als het doorgaat zoals nu, is het volgens de logica van de gebeurtenissen heel goed mogelijk om plotseling wakker te worden en jezelf in iets soortgelijks te zien", aldus Ryabkov.
Washington kijkt met argusogen naar het samentrekken van tienduizenden Russische troepen aan de Oekraïense grens. Rusland zou zich klaarmaken voor een inval van het buurland volgend jaar, maar Moskou ontkent dat met klem.
President Joe Biden heeft de Russen al gewaarschuwd voor "ernstige gevolgen" als zij Oekraïne binnenvallen. Rusland hamert op zijn beurt op zijn recht om zonder buitenlandse bemoeienis troepen in eigen land in te zetten.
Meer uit Buitenland
NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
31 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
2 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
9 uur geleden