Moskou: EU voedt confrontatie met missie Armenië
MOSKOU (ANP/AFP) - De waarnemers van de Europese Unie die bij de instabiele grens tussen Armenië met Azerbeidzjan gaan patrouilleren, wakkeren volgens Rusland de spanningen in de regio aan. Hun aanwezigheid zal "de geopolitieke confrontatie in de regio alleen maar aanwakkeren en de huidige tegenstellingen verergeren", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou.
De civiele EU-missie moet een bijdrage leveren aan de bemiddelingspogingen van EU-president Charles Michel, die probeert de strijd tussen de twee buren over vooral de enclave Nagorno-Karabach te sussen. Armenië, dat traditioneel steun krijgt van Rusland maar zich de laatste tijd beklaagt over een gebrek daaraan, voelt zich bedreigd door Azerbeidzjan. Armenië is de onderliggende partij en heeft stukken grondgebied moeten afstaan.
De regering in de Armeense hoofdstad Jerevan vindt dat Rusland zijn rol als vredeshandhaver niet goed vervult, en vroeg daarom de EU een missie te sturen. EU-buitenlandchef Josep Borrell sprak deze week van "een nieuwe fase in de betrokkenheid van de EU bij de zuidelijke Kaukasus". Eind vorig jaar waren er al kortstondig enkele tientallen EU-waarnemers in Armenië gestationeerd.
De boodschap uit Moskou komt op een moment waarop Rusland westerse landen ervan beschuldigt deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne door moderne aanvalstanks te leveren aan Kiev.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
7 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
10 uur geleden