Moskou eist lage binnenlandse prijzen van metaalproducenten
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland eist van metaalbedrijven dat ze de prijzen voor binnenlandse klanten over een langere periode lager laten zijn dan de marktprijzen. Dat gebeurt op het moment dat Rusland de sancties die tegen het land zijn ingesteld vanwege de inval in Oekraïne steeds meer begint te voelen.
Ingewijden meldden aan persbureau Bloomberg dat Moskou staal-, nikkel- en aluminiumproducenten heeft gevraagd de prijzen in eigen land laag te houden als onderdeel van de maatregelen om de economie te ondersteunen. Daarbij zouden ze genoegen moeten nemen met lagere winstmarges.
Volgens het Russische staatspersbureau Tass heeft de Russische minister van Industrie Denis Mantoerov woensdag gesproken met metaalbedrijven over de prijzen en steun voor de sector. De maatregelen zouden de staalindustrie hard treffen. Zo zouden de staalprijzen in Rusland met 15 procent zijn gedaald, terwijl buiten Rusland staal steeds duurder wordt, zoals in de Europese Unie.
De voorstellen om de prijzen te beteugelen maken duidelijk dat er een Rusland een toenemend gevoel van urgentie is over de economische situatie. Zo wordt alom rekening gehouden met een flinke krimp en een verder oplopende inflatie. Autoriteiten hebben ook al verscheidene uitvoerbeperkingen en kapitaalcontroles opgelegd om de economie te ondersteunen.
Voor veel Russische metaalbedrijven is het lastig om goederen te exporteren. Dat komt ook omdat tegen veel miljardair-eigenaars van de bedrijven sancties zijn opgelegd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
36 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
5 uur geleden