
Moskou dreigt met olieboycot tegen landen die maximumprijs willen
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland zal geen olie meer verkopen aan landen die maximumprijzen voor Russische olie willen instellen. De Verenigde Staten pleiten voor een dergelijk prijsplafond. De G7, een groep van zeven grote industrielanden, zou dat plan vrijdag officieel willen steunen.
Bij het plan weigeren de deelnemende landen meer te betalen voor Russische olie dan een onderling afgesproken prijs. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz stelde eerder dat het plan alleen zou kunnen werken als het wereldwijd steun krijgt, maar de VS menen dat dit niet nodig is. Grote kopers van Russische olie als Turkije en India kunnen namelijk de maximumprijs gebruiken in hun onderhandelingen met Rusland.
Rusland stelt dat de maximumprijzen de wereldwijde oliemarkt zullen verstoren. De Russische vicepremier Alexander Novak waarschuwde al dat zijn land geen olie zal leveren aan landen die niet aan de marktregels willen voldoen. Maar Rusland heeft vanwege een gedeeltelijke boycot van de Europese Unie al eerder olie onder de marktprijs verkocht.
Of de EU het maximumprijzenplan zal omarmen valt nog te bezien. Met name Hongarije, dat voor zijn olie grotendeels afhankelijk is van Rusland, ligt dwars. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie riep vrijdag evenwel op om ook over maximumprijzen voor Russisch gas na te denken. Ook hier ligt Hongarije mogelijk dwars, want dat land besloot onlangs meer Russisch gas af te gaan nemen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - "Een importtarief van 80 procent op Chinese goederen lijkt me goed", laat de Amerikaanse president Donald Trump weten via zijn socialemediaplatform Truth Social. "Maar het is nu aan Scott B", verwijst Trump naar zijn minister van Financiën Scott Bessent, die zaterdag de eerste gesprekken met China voert sinds het invoeren van de handelstarieven.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zei vrijdag pas naar Washington te willen reizen als het gaat over "een oplossing" voor de Amerikaanse handelstarieven. Daarmee reageerde ze op het feit dat de Amerikaanse president Donald Trump haar eerder "een fantastisch mens" had genoemd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Duitse autoriteiten hebben een cryptodienst uit de lucht gehaald die volgens de politie hielp bij witwassen. Daarbij nam de politie ook cryptomunten ter waarde van 34 miljoen euro in beslag, meldt de Duitse federale recherchedienst. Die onderzocht de zogeheten swapdienst eXch samen met de Nederlandse Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
2 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt een drastische verlaging van de handelstarieven voor te stellen tijdens de gesprekken die komend weekend met China worden gehouden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump streeft daarbij naar een verlaging van de heffingen tot onder de 60 procent en China zou daar open voor staan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er lijkt definitief een einde te komen aan de failliete interieurwinkelketen CASA in Nederland. Bij curator Bart Louwerier hebben zich nog geen serieuze kandidaten gemeld voor een doorstart. Donderdag is de faillissementsuitverkoop begonnen in achttien winkels, die zo'n vier weken duurt.
4 uur geledenKADOMA (ANP) - Bij het Japanse elektronica- en techbedrijf Panasonic verdwijnen wereldwijd 10.000 banen. Het concern wil wereldwijd zijn "personeelsbestand optimaliseren", maakte de fabrikant van camera's, televisies en batterijen voor elektrische auto's vrijdag bekend. Bij Panasonic werken ongeveer 207.000 mensen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De oprichter en voormalig topman van de failliete cryptobank Celsius Alexander Mashinsky is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Hij had in december schuld bekend aan beleggingsfraude. De straf werd opgelegd door een rechter in New York en behoort tot een van de langste straffen die voortkomen uit de ineenstorting van de cryptomarkten in 2022.
4 uur geleden