Moskou: ‘desinformatie’ over Navalni gebruikt voor sancties
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Een "desinformatiecampagne" over de vermeende vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni wordt gebruikt om nieuwe sancties tegen Rusland in te voeren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou stelt dat in een verklaring nadat de G7, de groep van zeven grootste economieën, van Rusland heeft geëist dat het snel de schuldigen van de vergiftiging opspoort en vervolgt.
Rusland ontkent stelselmatig ook maar iets te maken te hebben met de vergiftiging van de prominente Kremlincriticus. Duitsland stelde vorige week over hard bewijs te beschikken dat hij is getroffen door een zenuwgif uit de in de Sovjet-Unie ontwikkelde novitsjok-groep.
De druk op Moskou om opheldering te geven wordt dagelijks opgevoerd, waarbij steeds vaker wordt geroepen om sancties tegen de verantwoordelijken. De Russische autoriteiten zeggen steeds dat Duitsland informatie over de zaak-Navalni achterhoudt.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Berlijn woensdag van vertragingstechnieken en riep de Duitse regering opnieuw op gegevens te delen. Het claimt dat de Russische opsporingsdiensten door het gebrek aan informatie niet kunnen vaststellen wat er met Navalni is gebeurd.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
16 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
16 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
17 uur geleden