Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskou: ‘desinformatie’ over Navalni gebruikt voor sancties

Moskou: ‘desinformatie’ over Navalni gebruikt voor sancties

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Een "desinformatiecampagne" over de vermeende vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni wordt gebruikt om nieuwe sancties tegen Rusland in te voeren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou stelt dat in een verklaring nadat de G7, de groep van zeven grootste economieën, van Rusland heeft geëist dat het snel de schuldigen van de vergiftiging opspoort en vervolgt.

Rusland ontkent stelselmatig ook maar iets te maken te hebben met de vergiftiging van de prominente Kremlincriticus. Duitsland stelde vorige week over hard bewijs te beschikken dat hij is getroffen door een zenuwgif uit de in de Sovjet-Unie ontwikkelde novitsjok-groep.

De druk op Moskou om opheldering te geven wordt dagelijks opgevoerd, waarbij steeds vaker wordt geroepen om sancties tegen de verantwoordelijken. De Russische autoriteiten zeggen steeds dat Duitsland informatie over de zaak-Navalni achterhoudt.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Berlijn woensdag van vertragingstechnieken en riep de Duitse regering opnieuw op gegevens te delen. Het claimt dat de Russische opsporingsdiensten door het gebrek aan informatie niet kunnen vaststellen wat er met Navalni is gebeurd.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

32 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

34 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

5 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

5 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

6 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

7 uur geleden