Moskou bouwt noodklinieken wegens stijgend aantal coronapatienten
MOSKOU (ANP/DPA) - Moskou stampt noodhospitalen uit de grond om het snel groeiend aantal coronapatiënten in de stad te kunnen opvangen. De loco-burgemeester zei tegen staatspersbureau TASS dat ze er over ongeveer twintig dagen moeten staan. De operatie moet in totaal 10.000 bedden opleveren.
Moskou geldt met ongeveer de helft van de vastgestelde besmettingen als het epicentrum van de corona-uitbraak in Rusland. Hoewel het totale aantal vastgestelde besmettingen in Rusland officieel op 145.268 staat, denkt burgemeester Sergej Sobjanin dat inmiddels al 2 procent van de Moskovieten is besmet met het coronavirus. Dat zijn ongeveer 250.000 mensen.
In Rusland geldt een uitgaansverbod en een inreisverbod voor buitenlanders. President Vladimir Poetin verlengde vorige week de lockdown-maatregelen.
Ook worden de Russen door de regering op hun levensgewoonten gewezen. Minister van Volksgezondheid Michail Moerasjko klaagde dat de alcoholconsumptie in Rusland 2 tot 3 procent is gestegen sinds het uitgaansverbod van kracht is. "Alcohol helpt niet bij de behandeling van virusinfecties, en bij het coronavirus in het bijzonder", zei Moerasjko, die op de staatstelevisie waarschuwde dat alcohol het immuunsysteem verzwakt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
7 uur geleden