Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeekoepels vragen SCP niet mee te werken aan plan Becker

Moskeekoepels vragen SCP niet mee te werken aan plan Becker

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K9 vraagt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) niet mee te werken aan de plannen van VVD-Kamerlid Bente Becker. Zij diende een motie in waarin het kabinet wordt gevraagd gegevens over culturele en religieuze normen en waarden van Nederlanders met een migratieachtergrond bij te houden.

"Door specifiek Nederlanders met een migratieachtergrond anders te behandelen en als overheid bepaalde religieuze opvattingen, die niet onwettig zijn, te problematiseren is er sprake van een directe schending van artikel 1 (gelijke behandeling) en artikel 6 (godsdienstvrijheid) van de Grondwet", schrijft de K9.

In de motie werd gesuggereerd dat het SCP wordt ingeschakeld voor periodiek onderzoek naar het onderwerp. De samenwerkende moskeekoepels stellen dat "het SCP hiermee het risico loopt een rol te krijgen die indruist tegen zijn neutrale en objectieve positie als onderzoekspartner".

Meer uit Binnenland

Defensie: detachementcommandant handelde na Hawija integer

DEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.

39 minuten geleden
Derde verdachte aangehouden voor overval op legale wietkwekerij

HELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.

1 uur geleden
Ouders reageren emotioneel en teleurgesteld na vonnis zedenzaak

DEN BOSCH (ANP) - De ouders van de kinderen die seksueel zijn misbruikt door onderwijsassistent Wesley W. uit Helmond, hebben emotioneel en teleurgesteld gereageerd op het vonnis van de rechtbank. "Dat het na een hoge strafeis bij acht jaar cel is gebleven, vinden de ouders teleurstellend", zegt een woordvoerder van Namens de Familie.

1 uur geleden
Onderwijsassistent krijgt 8 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.

2 uur geleden
Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

6 uur geleden
Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

19 uur geleden