Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeekoepels vragen SCP niet mee te werken aan plan Becker

Moskeekoepels vragen SCP niet mee te werken aan plan Becker

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels K9 vraagt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) niet mee te werken aan de plannen van VVD-Kamerlid Bente Becker. Zij diende een motie in waarin het kabinet wordt gevraagd gegevens over culturele en religieuze normen en waarden van Nederlanders met een migratieachtergrond bij te houden.

"Door specifiek Nederlanders met een migratieachtergrond anders te behandelen en als overheid bepaalde religieuze opvattingen, die niet onwettig zijn, te problematiseren is er sprake van een directe schending van artikel 1 (gelijke behandeling) en artikel 6 (godsdienstvrijheid) van de Grondwet", schrijft de K9.

In de motie werd gesuggereerd dat het SCP wordt ingeschakeld voor periodiek onderzoek naar het onderwerp. De samenwerkende moskeekoepels stellen dat "het SCP hiermee het risico loopt een rol te krijgen die indruist tegen zijn neutrale en objectieve positie als onderzoekspartner".

Meer uit Binnenland

Minder water uit kraan bij Hoogeveen door stormschade

HOOGEVEEN (ANP) - Inwoners van Hoogeveen en omstreken krijgen zaterdag minder water uit de kraan. Door de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, is een transportleiding beschadigd geraakt. Drinkwaterbedrijf WMD zegt dat het daardoor de helft van de gebruikelijke hoeveelheid grondwater krijgt.

52 minuten geleden
Vrouw omgekomen in Drenthe door boom op auto tijdens storm

COEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.

4 uur geleden
Veiligheidsregio's druk met stormschade, situatie beheersbaar

DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.

6 uur geleden
Veel stormmeldingen in midden van Nederland, NL-Alert verstuurd

DEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.

12 uur geleden
KNMI waarschuwt groot deel van het land voor onweersbuien

UTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.

16 uur geleden
Ook code oranje in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om onweer

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.

18 uur geleden
Anti-foltercomité: zorg detentiecentra vreemdelingen onvoldoende

STRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.

19 uur geleden