Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur

Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur

ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie, VVD) gaat zijn boekje te buiten door te stellen dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, stelt de K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels. De koepels noemen de uitspraken van Nobel die hij eerder gaf in reactie op de gewelddadigheden in Amsterdam vorige week "prematuur".

De K7 stelt dat het onderzoek van het OM en daarna het oordeel van de rechter moet worden afgewacht. Het samenwerkingsverband vindt dat politici zich moeten onthouden van commentaar dat het strafrechtelijk onderzoek mogelijk beïnvloedt. "Nu de staatssecretaris publiekelijk zijn conclusies al heeft getrokken, loopt hij deze toezichthouder voor de voeten."

De moskeekoepels noemen het onduidelijk hoe Nobel tot de conclusie komt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven. "Volgens de staatssecretaris komen Arabisch en islamitisch kennelijk op hetzelfde neer, dit terwijl de meerderheid van moslims helemaal geen Arabische achtergrond heeft", aldus de K7. "Als beelden op sociale media in het Arabisch van commentaar werden voorzien, mag daaruit niet een negatieve opstelling van een hele bevolkingsgroep worden afgeleid. Door alle moslims over één kam te scheren maakt hij zich schuldig aan discriminatie en stereotypering."

Koepels: staatssecretaris verzaakt

Volgens het samenwerkingsverband heeft het er "alle schijn van" dat Nobel het geweld in Amsterdam wil aangrijpen om moslims als antisemiet en onaangepast neer te zetten. "Zulk gedrag past niet in de democratische rechtsstaat die de staatssecretaris geacht wordt te dienen."

De K7 stelt dat voorkomen moet worden dat de verhoudingen tussen gemeenschappen door deze incidenten worden ontwricht. "Bestuurders hebben dan ook de plicht olie op de golven te gooien en niet op het vuur. Dat geldt in het bijzonder voor de staatssecretaris die maatschappelijke cohesie in zijn portefeuille heeft. Helaas verzaakt de staatssecretaris zijn verantwoordelijkheid op dit punt", aldus de koepels.

Meer uit Politiek

Tielen zint op maatregelen na rapport over lhbti-acceptatie

DEN HAAG (ANP) - Het is "heftig" dat jongeren negatiever zijn gaan denken over homoseksualiteit, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie). Naar aanleiding van een rapport hierover van het Trimbos-instituut en de Universiteit Utrecht laat ze weten dat ze werkt aan maatregelen. Zo overweegt de VVD-bewindsvrouw scholen die meer hulp nodig hebben met het vergroten van de lhbti-acceptatie extra te ondersteunen.

1 uur geleden
Kabinet wil verplicht hogere huur voor scheefwoners

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de huur voor mensen die scheefwonen in een sociale huurwoning verplicht verhogen met 50 of 100 euro per maand. Dat meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Momenteel mogen woningcorporaties huurders al meer laten betalen als zij meer verdienen dan bij de huurprijs past, maar dat gebeurt lang niet altijd.

2 uur geleden
Raad van State kritisch over verdere verhoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op het voornemen van justitieminister David van Weel (VVD) om de verkeersboetes voor lichtere vergrijpen mee te laten stijgen met de inflatie. De kabinetsadviseur wijst erop dat deze boetebedragen veel meer zijn gestegen dan de geldstraffen voor zware vergrijpen en vindt dat beter moet worden onderbouwd waarom dit verschil niet wordt rechtgetrokken.

2 uur geleden
Nieuwe proef kabinet moet EU-landen van pulsvisserij overtuigen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Visserij) werkt aan een nieuwe proef met pulsvisserij met het doel om andere EU-landen van deze techniek te overtuigen. Zijn woordvoerder bevestigt na berichtgeving in De Telegraaf dat de VVD-bewindsman hier 1,3 miljoen euro voor uittrekt.

4 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan somt bouwplannen op: 'Meer, sneller, beter'

DEN HAAG (ANP) - Meer, sneller en beter bouwen, dat belooft woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan met haar aanpak om de woningnood tegen te gaan. Ze somt daarbij vijftig acties op die grotendeels al bekend waren. De plannen zijn een uitkomst van de 'taskforce' met bewindspersonen die sinds het aantreden van het kabinet-Jetten heeft overlegd over woningbouw.

6 uur geleden
AfD wint Duitse deelstaatverkiezingen, CDU uit parlement

SCHWERIN (ANP/DPA) - De radicaalrechtse AfD heeft de deelstaatverkiezingen in het Duitse Mecklenburg-Voor-Pommeren gewonnen. De partij kreeg 38,2 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. De SPD van deelstaatpremier Manuela Schwesig eindigde als tweede met 35,5 procent.

11 uur geleden
Jetten hekelt 'weerzinwekkend' rechts-extremisme op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."

1 dag geleden