Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur
ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie, VVD) gaat zijn boekje te buiten door te stellen dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, stelt de K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels. De koepels noemen de uitspraken van Nobel die hij eerder gaf in reactie op de gewelddadigheden in Amsterdam vorige week "prematuur".
De K7 stelt dat het onderzoek van het OM en daarna het oordeel van de rechter moet worden afgewacht. Het samenwerkingsverband vindt dat politici zich moeten onthouden van commentaar dat het strafrechtelijk onderzoek mogelijk beïnvloedt. "Nu de staatssecretaris publiekelijk zijn conclusies al heeft getrokken, loopt hij deze toezichthouder voor de voeten."
De moskeekoepels noemen het onduidelijk hoe Nobel tot de conclusie komt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven. "Volgens de staatssecretaris komen Arabisch en islamitisch kennelijk op hetzelfde neer, dit terwijl de meerderheid van moslims helemaal geen Arabische achtergrond heeft", aldus de K7. "Als beelden op sociale media in het Arabisch van commentaar werden voorzien, mag daaruit niet een negatieve opstelling van een hele bevolkingsgroep worden afgeleid. Door alle moslims over één kam te scheren maakt hij zich schuldig aan discriminatie en stereotypering."
Koepels: staatssecretaris verzaakt
Volgens het samenwerkingsverband heeft het er "alle schijn van" dat Nobel het geweld in Amsterdam wil aangrijpen om moslims als antisemiet en onaangepast neer te zetten. "Zulk gedrag past niet in de democratische rechtsstaat die de staatssecretaris geacht wordt te dienen."
De K7 stelt dat voorkomen moet worden dat de verhoudingen tussen gemeenschappen door deze incidenten worden ontwricht. "Bestuurders hebben dan ook de plicht olie op de golven te gooien en niet op het vuur. Dat geldt in het bijzonder voor de staatssecretaris die maatschappelijke cohesie in zijn portefeuille heeft. Helaas verzaakt de staatssecretaris zijn verantwoordelijkheid op dit punt", aldus de koepels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet heeft de miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid grotendeels uit de boeken gehaald. De korting op uitkeringen is van de baan, net als de snellere stijging van de AOW-leeftijd. Enkele andere ingrepen, waaronder de halvering van de WW-duur, worden met een jaar uitgesteld. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans denkt dat het niet goed is geweest voor de VVD dat er handreikingen zijn gedaan naar linkse en rechtse oppositiepartijen bij de begroting. "De fout is dat jullie naar iedereen kijken, dan houd je niemand tevreden", zei Eerdmans bij de opening van het politieke jaar van de Stichting Machiavelli. "De hand uitsteken naar links en naar rechts gaat de VVD bezuren", beweerde Eerdmans stellig.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie doet "een aantal forse handreikingen" aan de oppositie, zei premier Rob Jetten nadat de begroting is goedgekeurd door het kabinet. Hij denkt zo steun van rechts tot links te kunnen vergaren in de Tweede Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De maandag overleden CDA'er Elco Brinkman nam als partijleider, minister en volksvertegenwoordiger "verantwoordelijkheid wanneer daar een beroep op hem werd gedaan", aldus CDA-leider Henri Bontenbal over zijn voorganger op X. "Vol toewijding, loyaal en veerkrachtig zette hij zich in voor Nederland."
21 uur geleden