Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur
ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie, VVD) gaat zijn boekje te buiten door te stellen dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, stelt de K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels. De koepels noemen de uitspraken van Nobel die hij eerder gaf in reactie op de gewelddadigheden in Amsterdam vorige week "prematuur".
De K7 stelt dat het onderzoek van het OM en daarna het oordeel van de rechter moet worden afgewacht. Het samenwerkingsverband vindt dat politici zich moeten onthouden van commentaar dat het strafrechtelijk onderzoek mogelijk beïnvloedt. "Nu de staatssecretaris publiekelijk zijn conclusies al heeft getrokken, loopt hij deze toezichthouder voor de voeten."
De moskeekoepels noemen het onduidelijk hoe Nobel tot de conclusie komt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven. "Volgens de staatssecretaris komen Arabisch en islamitisch kennelijk op hetzelfde neer, dit terwijl de meerderheid van moslims helemaal geen Arabische achtergrond heeft", aldus de K7. "Als beelden op sociale media in het Arabisch van commentaar werden voorzien, mag daaruit niet een negatieve opstelling van een hele bevolkingsgroep worden afgeleid. Door alle moslims over één kam te scheren maakt hij zich schuldig aan discriminatie en stereotypering."
Koepels: staatssecretaris verzaakt
Volgens het samenwerkingsverband heeft het er "alle schijn van" dat Nobel het geweld in Amsterdam wil aangrijpen om moslims als antisemiet en onaangepast neer te zetten. "Zulk gedrag past niet in de democratische rechtsstaat die de staatssecretaris geacht wordt te dienen."
De K7 stelt dat voorkomen moet worden dat de verhoudingen tussen gemeenschappen door deze incidenten worden ontwricht. "Bestuurders hebben dan ook de plicht olie op de golven te gooien en niet op het vuur. Dat geldt in het bijzonder voor de staatssecretaris die maatschappelijke cohesie in zijn portefeuille heeft. Helaas verzaakt de staatssecretaris zijn verantwoordelijkheid op dit punt", aldus de koepels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden