Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur

Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur

ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie, VVD) gaat zijn boekje te buiten door te stellen dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, stelt de K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels. De koepels noemen de uitspraken van Nobel die hij eerder gaf in reactie op de gewelddadigheden in Amsterdam vorige week "prematuur".

De K7 stelt dat het onderzoek van het OM en daarna het oordeel van de rechter moet worden afgewacht. Het samenwerkingsverband vindt dat politici zich moeten onthouden van commentaar dat het strafrechtelijk onderzoek mogelijk beïnvloedt. "Nu de staatssecretaris publiekelijk zijn conclusies al heeft getrokken, loopt hij deze toezichthouder voor de voeten."

De moskeekoepels noemen het onduidelijk hoe Nobel tot de conclusie komt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven. "Volgens de staatssecretaris komen Arabisch en islamitisch kennelijk op hetzelfde neer, dit terwijl de meerderheid van moslims helemaal geen Arabische achtergrond heeft", aldus de K7. "Als beelden op sociale media in het Arabisch van commentaar werden voorzien, mag daaruit niet een negatieve opstelling van een hele bevolkingsgroep worden afgeleid. Door alle moslims over één kam te scheren maakt hij zich schuldig aan discriminatie en stereotypering."

Koepels: staatssecretaris verzaakt

Volgens het samenwerkingsverband heeft het er "alle schijn van" dat Nobel het geweld in Amsterdam wil aangrijpen om moslims als antisemiet en onaangepast neer te zetten. "Zulk gedrag past niet in de democratische rechtsstaat die de staatssecretaris geacht wordt te dienen."

De K7 stelt dat voorkomen moet worden dat de verhoudingen tussen gemeenschappen door deze incidenten worden ontwricht. "Bestuurders hebben dan ook de plicht olie op de golven te gooien en niet op het vuur. Dat geldt in het bijzonder voor de staatssecretaris die maatschappelijke cohesie in zijn portefeuille heeft. Helaas verzaakt de staatssecretaris zijn verantwoordelijkheid op dit punt", aldus de koepels.

Meer uit Politiek

Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

16 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

17 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

18 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

20 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

1 dag geleden