Moskeekoepels: uitspraken Nobel over jonge moslims prematuur
ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie, VVD) gaat zijn boekje te buiten door te stellen dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, stelt de K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels. De koepels noemen de uitspraken van Nobel die hij eerder gaf in reactie op de gewelddadigheden in Amsterdam vorige week "prematuur".
De K7 stelt dat het onderzoek van het OM en daarna het oordeel van de rechter moet worden afgewacht. Het samenwerkingsverband vindt dat politici zich moeten onthouden van commentaar dat het strafrechtelijk onderzoek mogelijk beïnvloedt. "Nu de staatssecretaris publiekelijk zijn conclusies al heeft getrokken, loopt hij deze toezichthouder voor de voeten."
De moskeekoepels noemen het onduidelijk hoe Nobel tot de conclusie komt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven. "Volgens de staatssecretaris komen Arabisch en islamitisch kennelijk op hetzelfde neer, dit terwijl de meerderheid van moslims helemaal geen Arabische achtergrond heeft", aldus de K7. "Als beelden op sociale media in het Arabisch van commentaar werden voorzien, mag daaruit niet een negatieve opstelling van een hele bevolkingsgroep worden afgeleid. Door alle moslims over één kam te scheren maakt hij zich schuldig aan discriminatie en stereotypering."
Koepels: staatssecretaris verzaakt
Volgens het samenwerkingsverband heeft het er "alle schijn van" dat Nobel het geweld in Amsterdam wil aangrijpen om moslims als antisemiet en onaangepast neer te zetten. "Zulk gedrag past niet in de democratische rechtsstaat die de staatssecretaris geacht wordt te dienen."
De K7 stelt dat voorkomen moet worden dat de verhoudingen tussen gemeenschappen door deze incidenten worden ontwricht. "Bestuurders hebben dan ook de plicht olie op de golven te gooien en niet op het vuur. Dat geldt in het bijzonder voor de staatssecretaris die maatschappelijke cohesie in zijn portefeuille heeft. Helaas verzaakt de staatssecretaris zijn verantwoordelijkheid op dit punt", aldus de koepels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen waar speciaal onderwijs wordt gegeven blijven bestaan. Dat meldt staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) in reactie op een enquête van de Algemene Onderwijsbond, waarin naar voren kwam dat meer dan de helft van de leraren negatief is over het samenvoegen van regulier en speciaal onderwijs. Volgens de bewindsvrouw blijkt uit de enquête dat er een misverstand bestaat over hoe ver het kabinet wil gaan qua samenvoeging van onderwijstypes.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
1 dag geleden