Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeekoepels: kans op koerswijziging, maar islamofobie blijft

Moskeekoepels: kans op koerswijziging, maar islamofobie blijft

DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale moskeekoepels, de K9, zien kans op een koerswijziging nu het kabinet is gevallen en er nieuwe verkiezingen zullen komen. Tegelijkertijd waarschuwen ze voor "al te veel optimisme". De normalisering van islamofobie is volgens de koepels inmiddels veel dieper geworteld.

"De invloed van de PVV op het beleid is niet verdwenen met de val van het kabinet. Haar standpunten zijn inmiddels overgenomen door meerdere partijen in het politieke midden. Dit baart ons grote zorgen", zegt de K9. "De retoriek en beleidsvoornemens die moslims in Nederland stelselmatig wegzetten als een probleem, zijn niet enkel een kwestie van politieke voorkeur, maar raken aan fundamentele rechten en vrijheden."

Meer uit Binnenland

Caribische eilanden zetten zich schrap voor orkaan

PHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.

19 minuten geleden
Palestina-demo met zo'n 1500 deelnemers onderweg naar Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.

20 minuten geleden
Honderden betogers bij pro-Palestijnse demo op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.

27 minuten geleden
Premier Schoof blij met inspanningen Trump voor vrede Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.

2 uur geleden
Oekraïners in Nederland: Poetin verstaat alleen de taal van macht

DEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."

4 uur geleden
Bioscoopsucces The North passeert in twee weken 50.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.

6 uur geleden
Gerard Cox (85) ongeneeslijk ziek

DEN HAAG (ANP) - Gerard Cox is ongeneeslijk ziek, laat hij zaterdag in een interview met het AD weten. Er is uitgezaaide slokdarmkanker bij de 85-jarige zanger geconstateerd.

10 uur geleden