Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeeën staan stil bij aardbeving in Marokko bij vrijdaggebed

Moskeeën staan stil bij aardbeving in Marokko bij vrijdaggebed

DEN HAAG (ANP) - Meerdere moskeeën in het land staan tijdens het vrijdaggebed stil bij de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Onder meer de Blauwe Moskee in Amsterdam en de Stichting as-Soennah in Den Haag zamelen geld in voor hulp aan de getroffenen. Dat gebeurt ook bij de moskee Essalaam Hoograven in Utrecht en in Rotterdam bij de Stichting Moskee Essalam.

Volgens bestuursvoorzitter Abdelhamid Taheri van as-Soennah wordt er tijdens de preek gebeden voor de overledenen en overlevenden van de aardbeving. "Aan het eind zullen we de mensen oproepen gul te geven." De stichting zegt toe dat het bedrag terechtkomt bij een betrouwbare organisatie die al jaren actief is in het getroffen gebied.

Bestuursvoorzitter Mohamadi El Harche van Stichting Moskee Essalam weet dat er in Rotterdam bij alle Marokkaanse moskeeën aandacht is voor de getroffenen van de aardbeving. Ook hier wordt geld ingezameld. "We reserveren al het geld dat de komende week binnenkomt voor hulp", zegt hij. Volgens hem is het vooral bedoeld voor middelen op de langere termijn, zoals onderdak, voor als het binnenkort koud wordt in het bergachtige rampgebied.

Verder zijn er benefietavonden, onder meer vrijdag bij Islamitisch Centrum Al Hijra in Leiden. De vereniging Marokkaanse Moskeeën Zuid-Nederland organiseert vrijdag en zaterdag een inzamelingsavond in de moskee Al-Fath in Bergschenhoek, nabij Rotterdam. Centrum de Middenweg-moskee in Rotterdam zamelt vrijdag na het middaggebed geld in voor Marokko en Libië. In dat land zijn door storm Daniel zeker 5000 doden gevallen.

Meer uit Binnenland

Australië plaatst opvarenden cruiseschip weken in quarantaine

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.

24 minuten geleden
Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

3 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

3 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

3 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

5 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

6 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

7 uur geleden