Moskeeën staan stil bij aardbeving in Marokko bij vrijdaggebed
DEN HAAG (ANP) - Meerdere moskeeën in het land staan tijdens het vrijdaggebed stil bij de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Onder meer de Blauwe Moskee in Amsterdam en de Stichting as-Soennah in Den Haag zamelen geld in voor hulp aan de getroffenen. Dat gebeurt ook bij de moskee Essalaam Hoograven in Utrecht en in Rotterdam bij de Stichting Moskee Essalam.
Volgens bestuursvoorzitter Abdelhamid Taheri van as-Soennah wordt er tijdens de preek gebeden voor de overledenen en overlevenden van de aardbeving. "Aan het eind zullen we de mensen oproepen gul te geven." De stichting zegt toe dat het bedrag terechtkomt bij een betrouwbare organisatie die al jaren actief is in het getroffen gebied.
Bestuursvoorzitter Mohamadi El Harche van Stichting Moskee Essalam weet dat er in Rotterdam bij alle Marokkaanse moskeeën aandacht is voor de getroffenen van de aardbeving. Ook hier wordt geld ingezameld. "We reserveren al het geld dat de komende week binnenkomt voor hulp", zegt hij. Volgens hem is het vooral bedoeld voor middelen op de langere termijn, zoals onderdak, voor als het binnenkort koud wordt in het bergachtige rampgebied.
Verder zijn er benefietavonden, onder meer vrijdag bij Islamitisch Centrum Al Hijra in Leiden. De vereniging Marokkaanse Moskeeën Zuid-Nederland organiseert vrijdag en zaterdag een inzamelingsavond in de moskee Al-Fath in Bergschenhoek, nabij Rotterdam. Centrum de Middenweg-moskee in Rotterdam zamelt vrijdag na het middaggebed geld in voor Marokko en Libië. In dat land zijn door storm Daniel zeker 5000 doden gevallen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
9 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
19 uur geleden