Moskeeën overwegen stappen tegen Telegraaf om 'anti-moslimhetze'
DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale Nederlandse moskeekoepels (K9) overwegen juridische stappen tegen De Telegraaf. De reden is "de aanhoudende hetze van de krant tegen moslims, en de opruiende werking die hiervan uitgaat", stellen de koepels zondag.
Als voorbeeld geeft K9 een artikel van begin dit jaar, waarin de krant een oproep van een Utrechtse docent islamitische geschiedenis om kinderen islamitische namen te geven zou neerzetten als een aanmoediging om niet te integreren. "Een absurd statement en feitelijk onjuist. Het is daarnaast een fundamenteel recht om in vrijheid een naam te kiezen. Het verdacht maken van bepaalde keuzes hierin is tendentieus en zelfs bedreigend."
In de kop boven het stuk noemde De Telegraaf de docent 'salafistisch', een term die volgens K9 vaak in een negatieve context wordt gebruikt. De koepels stellen dat de kop is aangepast na "terechte klachten" van de organisatie Muslim Rights Watch Nederland.
Verder halen de koepels ter illustratie nog berichten aan over een Rotterdamse moskee die door De Telegraaf gelinkt wordt aan drugscriminaliteit, en een column waarin staat dat moskeekoepel FIO en organisatie Milli Görus gelieerd zijn aan Hamas. "Het verspreiden van dergelijke ongefundeerde aantijgingen draagt bij aan polarisatie en stigmatiseert de moslimgemeenschap. De K9 roept De Telegraaf dan ook op om te stoppen met deze hetze." Het samenwerkingsverband beraadt zich op juridische stappen indien de krant geen gehoor geeft aan de oproep.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn vijf personen naar het ziekenhuis vervoerd in verband met het inademen van rook. Over hun toestand is niets bekend. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hadden ingeademd.
6 uur geleden