Moskeeën overwegen stappen tegen Telegraaf om 'anti-moslimhetze'
DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale Nederlandse moskeekoepels (K9) overwegen juridische stappen tegen De Telegraaf. De reden is "de aanhoudende hetze van de krant tegen moslims, en de opruiende werking die hiervan uitgaat", stellen de koepels zondag.
Als voorbeeld geeft K9 een artikel van begin dit jaar, waarin de krant een oproep van een Utrechtse docent islamitische geschiedenis om kinderen islamitische namen te geven zou neerzetten als een aanmoediging om niet te integreren. "Een absurd statement en feitelijk onjuist. Het is daarnaast een fundamenteel recht om in vrijheid een naam te kiezen. Het verdacht maken van bepaalde keuzes hierin is tendentieus en zelfs bedreigend."
In de kop boven het stuk noemde De Telegraaf de docent 'salafistisch', een term die volgens K9 vaak in een negatieve context wordt gebruikt. De koepels stellen dat de kop is aangepast na "terechte klachten" van de organisatie Muslim Rights Watch Nederland.
Verder halen de koepels ter illustratie nog berichten aan over een Rotterdamse moskee die door De Telegraaf gelinkt wordt aan drugscriminaliteit, en een column waarin staat dat moskeekoepel FIO en organisatie Milli Görus gelieerd zijn aan Hamas. "Het verspreiden van dergelijke ongefundeerde aantijgingen draagt bij aan polarisatie en stigmatiseert de moslimgemeenschap. De K9 roept De Telegraaf dan ook op om te stoppen met deze hetze." Het samenwerkingsverband beraadt zich op juridische stappen indien de krant geen gehoor geeft aan de oproep.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
6 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
8 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
10 uur geleden