Moskeeën overwegen stappen tegen Telegraaf om 'anti-moslimhetze'
DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale Nederlandse moskeekoepels (K9) overwegen juridische stappen tegen De Telegraaf. De reden is "de aanhoudende hetze van de krant tegen moslims, en de opruiende werking die hiervan uitgaat", stellen de koepels zondag.
Als voorbeeld geeft K9 een artikel van begin dit jaar, waarin de krant een oproep van een Utrechtse docent islamitische geschiedenis om kinderen islamitische namen te geven zou neerzetten als een aanmoediging om niet te integreren. "Een absurd statement en feitelijk onjuist. Het is daarnaast een fundamenteel recht om in vrijheid een naam te kiezen. Het verdacht maken van bepaalde keuzes hierin is tendentieus en zelfs bedreigend."
In de kop boven het stuk noemde De Telegraaf de docent 'salafistisch', een term die volgens K9 vaak in een negatieve context wordt gebruikt. De koepels stellen dat de kop is aangepast na "terechte klachten" van de organisatie Muslim Rights Watch Nederland.
Verder halen de koepels ter illustratie nog berichten aan over een Rotterdamse moskee die door De Telegraaf gelinkt wordt aan drugscriminaliteit, en een column waarin staat dat moskeekoepel FIO en organisatie Milli Görus gelieerd zijn aan Hamas. "Het verspreiden van dergelijke ongefundeerde aantijgingen draagt bij aan polarisatie en stigmatiseert de moslimgemeenschap. De K9 roept De Telegraaf dan ook op om te stoppen met deze hetze." Het samenwerkingsverband beraadt zich op juridische stappen indien de krant geen gehoor geeft aan de oproep.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
7 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
7 uur geleden