Moskeeën overwegen stappen tegen Telegraaf om 'anti-moslimhetze'
DEN HAAG (ANP) - De samenwerkende regionale Nederlandse moskeekoepels (K9) overwegen juridische stappen tegen De Telegraaf. De reden is "de aanhoudende hetze van de krant tegen moslims, en de opruiende werking die hiervan uitgaat", stellen de koepels zondag.
Als voorbeeld geeft K9 een artikel van begin dit jaar, waarin de krant een oproep van een Utrechtse docent islamitische geschiedenis om kinderen islamitische namen te geven zou neerzetten als een aanmoediging om niet te integreren. "Een absurd statement en feitelijk onjuist. Het is daarnaast een fundamenteel recht om in vrijheid een naam te kiezen. Het verdacht maken van bepaalde keuzes hierin is tendentieus en zelfs bedreigend."
In de kop boven het stuk noemde De Telegraaf de docent 'salafistisch', een term die volgens K9 vaak in een negatieve context wordt gebruikt. De koepels stellen dat de kop is aangepast na "terechte klachten" van de organisatie Muslim Rights Watch Nederland.
Verder halen de koepels ter illustratie nog berichten aan over een Rotterdamse moskee die door De Telegraaf gelinkt wordt aan drugscriminaliteit, en een column waarin staat dat moskeekoepel FIO en organisatie Milli Görus gelieerd zijn aan Hamas. "Het verspreiden van dergelijke ongefundeerde aantijgingen draagt bij aan polarisatie en stigmatiseert de moslimgemeenschap. De K9 roept De Telegraaf dan ook op om te stoppen met deze hetze." Het samenwerkingsverband beraadt zich op juridische stappen indien de krant geen gehoor geeft aan de oproep.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
10 uur geleden