Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeeën gaan in juli weer open

Moskeeën gaan in juli weer open

DEN HAAG (ANP) - Nu de maatregelen tegen het coronavirus worden versoepeld, gaan ook veel moskeeën weer open. Vanaf begin juli kunnen moslims weer naar binnen om te bidden, maar wel met maximaal honderd mensen tegelijk. Dat hebben zeven islamitische organisaties dinsdag bekendgemaakt na de persconferentie van premier Mark Rutte.

Ongeveer 175 moskeeën in het westen en zuiden van het land gaan op 1 juli weer open. De moskeeën moeten in de komende weken zorgen voor maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo moeten ze zelf bedenken hoe ze ervoor willen zorgen dat hooguit honderd mensen binnen zijn. Ook moeten ze bedenken hoe de mensen naar binnen en weer naar buiten gaan. Het kan zijn dat één deur de ingang wordt en een andere deur de uitgang. In de moskeeën moeten ontsmettingsgel en zeeppompjes staan, wasruimtes blijven dicht en bezoekers moeten zelf een gebedskleed meenemen.

De verklaring is opgesteld door de moslimkoepels uit Den Haag en omgeving (SIORH), Noord-Brabant en Zeeland (SMBZ), Limburg (SML), Utrecht (SMUO) en Rotterdam en omstreken (SPIOR) en door de Federatie Islamitische Organisaties (FIO) en de Vereniging Marokkaanse Moskeeën Zuid Nederland (VMMZN).

Daarnaast kondigt de Blauwe Moskee in Amsterdam aan op 3 juli weer open te gaan. De moskee wil op vrijdagen twee middagdiensten houden, met het maximale aantal van honderd bezoekers per dienst.

Meer uit Binnenland

VluchtelingenWerk: onrustige dag in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, is "onrustig" verlopen in Ter Apel. Dat zegt een woordvoerder van VluchtelingenWerk Nederland (VWN) ter plaatse.

29 minuten geleden
Schoenontwerper Jan Jansen overleden op 85-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - De bekende Nederlandse schoenontwerper Jan Jansen is op woensdag op 85-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat laat Niels Jens, uitvaartondernemer en vriend van de familie, vrijdag weten.

1 uur geleden
Drie treinen met zo'n 1300 reizigers gestrand door brand Woerden

WOERDEN (ANP) - Door de brand in een transformatorstation in Woerden zijn drie treinen op het spoor stil komen te staan. In totaal zaten daarin zo'n 1300 reizigers, laat een woordvoerder van de NS weten.

1 uur geleden
Hof komt grotendeels tegemoet aan eisen nieuwe advocaten Taghi

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam komt grotendeels tegemoet aan de eisen van de nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48). Zij hadden het hof gevraagd om anderhalf jaar voorbereidingstijd, vanaf september. Daarmee zou de zaak tegen de hoofdverdachte in het Marengo-proces stil komen te liggen tot maart 2028. Als het hof niet akkoord zou gaan, kondigden de advocaten aan de verdediging neer te leggen.

2 uur geleden
Advocaat: Promes heeft 'behoorlijke persoonlijkheidsproblematiek'

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes (34) heeft "behoorlijke persoonlijkheidsproblematiek". Dat zei zijn advocaat vrijdag tijdens een voorbereidende zitting in het hoger beroep van de strafzaak tegen de voetballer. De raadsman vroeg om een onderzoek door een psycholoog of een psychiater. Dat zou bijvoorbeeld moeten gaan over de ervaringen van de voetballer in Dubai, waar hij zegt dagenlang met een kap over zijn hoofd te zijn verhoord voor hij werd uitgeleverd aan Nederland.

2 uur geleden
Brand in Woerden legt treinverkeer in deel Randstad stil

UTRECHT (ANP) - Door een brand in Woerden rijden er geen treinen op de trajecten tussen Utrecht en Den Haag en Utrecht en Rotterdam. Dat laat de NS weten. Vooralsnog is de prognose dat de treinen weer om 20.15 uur gaan rijden, meldt ProRail.

2 uur geleden
Meerdere personen aangehouden om explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere personen aangehouden wegens de explosie in Amsterdam die plaatsvond in de nacht van donderdag op vrijdag. "Inmiddels hebben we meerdere personen aangehouden en zijn er een aantal auto's in beslag genomen", meldt de politie in een update.

3 uur geleden