Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeeën gaan in juli weer open

Moskeeën gaan in juli weer open

DEN HAAG (ANP) - Nu de maatregelen tegen het coronavirus worden versoepeld, gaan ook veel moskeeën weer open. Vanaf begin juli kunnen moslims weer naar binnen om te bidden, maar wel met maximaal honderd mensen tegelijk. Dat hebben zeven islamitische organisaties dinsdag bekendgemaakt na de persconferentie van premier Mark Rutte.

Ongeveer 175 moskeeën in het westen en zuiden van het land gaan op 1 juli weer open. De moskeeën moeten in de komende weken zorgen voor maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zo moeten ze zelf bedenken hoe ze ervoor willen zorgen dat hooguit honderd mensen binnen zijn. Ook moeten ze bedenken hoe de mensen naar binnen en weer naar buiten gaan. Het kan zijn dat één deur de ingang wordt en een andere deur de uitgang. In de moskeeën moeten ontsmettingsgel en zeeppompjes staan, wasruimtes blijven dicht en bezoekers moeten zelf een gebedskleed meenemen.

De verklaring is opgesteld door de moslimkoepels uit Den Haag en omgeving (SIORH), Noord-Brabant en Zeeland (SMBZ), Limburg (SML), Utrecht (SMUO) en Rotterdam en omstreken (SPIOR) en door de Federatie Islamitische Organisaties (FIO) en de Vereniging Marokkaanse Moskeeën Zuid Nederland (VMMZN).

Daarnaast kondigt de Blauwe Moskee in Amsterdam aan op 3 juli weer open te gaan. De moskee wil op vrijdagen twee middagdiensten houden, met het maximale aantal van honderd bezoekers per dienst.

Meer uit Binnenland

Zuid-Hollandse weggebruiker betaalt weer iets meer wegenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten en motorrijders uit Zuid-Holland moeten volgend jaar opnieuw een paar euro meer aan wegenbelasting betalen. Voor een compacte stadsauto stijgt het bedrag op jaarbasis met iets meer dan 2 euro, voor een middenklasser met ruim 6 euro en wie een SUV heeft, betaalt bijna 11 euro meer. Zuid-Holland verwacht in 2027 zo'n 510 miljoen euro binnen te krijgen via de opcenten, het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincie gaat.

28 minuten geleden
Patiënten ziekenhuis Amphia Breda kunnen weer inloggen in systeem

BREDA (ANP) - Ook de patiënten van ziekenhuis Amphia in Breda kunnen weer inloggen in de portalen waar ze een afspraak kunnen inplannen. Die waren afgelopen weekeinde afgesloten "vanwege een dreiging op de ICT-systemen van buiten", maar volgens het Brabantse ziekenhuis was er "geen sprake van een hack".

1 uur geleden
Chatfunctie Veilig Thuis veel vaker gebruikt nu die 24/7 open is

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis heeft in augustus bijna 6500 chatgesprekken gevoerd. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van een maand eerder, toen de chat nog niet dag en nacht beschikbaar was voor mensen die hulp of advies zochten over huiselijk geweld en kindermishandeling. Inmiddels vinden meer gesprekken buiten kantoortijd dan daarbinnen plaats, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Opnieuw meer mensen overleden door valongeluk, vooral 80-plussers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn opnieuw meer mensen overleden door een valongeluk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 was dit voor iets meer dan 7800 mensen de doodsoorzaak, een jaar eerder ging het nog om ruim 7300 mensen.

2 uur geleden
Man aangehouden in onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Een 24-jarige man uit Amsterdam is deze maand aangehouden in een onderzoek naar de hackersgroep ShinyHunters. Dat meldt de politie op X, zonder verdere details te delen. "Morgen komen wij met meer info", staat in het bericht.

4 uur geleden
Tielen: nog veel te doen om geweld tegen vrouwen te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vindt het "schrikbarend" dat 15,8 procent van de Nederlanders het vindt te rechtvaardigen dat een man zijn vrouw slaat. Daarmee reageert de bewindsvrouw op een onderzoek naar vrouwenemancipatie door de universiteiten van Amsterdam en Tilburg. "Het laat zien dat we echt nog veel te doen hebben om geweld tegen vrouwen uit te bannen."

8 uur geleden
Militair spoorvervoer moet gestroomlijnder voor oorlogstijd

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.

15 uur geleden