Moskeeën doen aangifte tegen staatssecretaris Nobel om uitspraken
DEN HAAG (ANP) - De K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, zegt aangifte te hebben gedaan tegen de staatssecretaris voor Participatie en Integratie Jurgen Nobel. Volgens de moskeeën heeft de bewindspersoon zich schuldig gemaakt aan drie strafbare feiten: groepsbelediging, het aanzetten tot haat en discriminatie.
In een persbericht geven de moskeeën voorbeelden van uitspraken van Nobel, zoals dat hij gezegd zou hebben dat islamistische jongeren "voor een groot deel onze Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven".
De uitspraken werden door de VVD-bewindsman gedaan bij de inloop van de ministerraad op 12 november. Ze hadden betrekking op de aanvallen en mishandeling van Israëlische supporters van de voetbalclub Maccabi Tel Aviv vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag.
K7: feiten waren nog onbekend
"Door de verdachten van de geweldsdelicten aan te duiden als 'jongeren met een islamitische achtergrond' maakt de staatssecretaris zich schuldig aan het aanzetten tot haat tegen dergelijke jongeren. Op het moment dat de staatssecretaris zijn verklaring gaf waren van de vier verdachten alleen hun leeftijd, woonplaats en het delict dat zij beweerdelijk hadden gepleegd, en dus niet hun godsdienstige overtuiging, bekend", vervolgt de K7.
De K7 zegt Nobel te hebben gevraagd om zijn woorden terug te nemen, "maar aan deze oproep heeft hij geen gehoor gegeven. Daarom rest het samenwerkingsverband geen andere mogelijkheid dan het doen van aangifte."
Strafvervolging
De moskeeën verzoeken "een strafvervolging in te stellen tegen de heer Nobel".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
2 dagen geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
4 dagen geleden