Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moskeeën doen aangifte tegen staatssecretaris Nobel om uitspraken

Moskeeën doen aangifte tegen staatssecretaris Nobel om uitspraken

DEN HAAG (ANP) - De K7, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, zegt aangifte te hebben gedaan tegen de staatssecretaris voor Participatie en Integratie Jurgen Nobel. Volgens de moskeeën heeft de bewindspersoon zich schuldig gemaakt aan drie strafbare feiten: groepsbelediging, het aanzetten tot haat en discriminatie.

In een persbericht geven de moskeeën voorbeelden van uitspraken van Nobel, zoals dat hij gezegd zou hebben dat islamistische jongeren "voor een groot deel onze Nederlandse normen en waarden niet onderschrijven".

De uitspraken werden door de VVD-bewindsman gedaan bij de inloop van de ministerraad op 12 november. Ze hadden betrekking op de aanvallen en mishandeling van Israëlische supporters van de voetbalclub Maccabi Tel Aviv vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag.

K7: feiten waren nog onbekend

"Door de verdachten van de geweldsdelicten aan te duiden als 'jongeren met een islamitische achtergrond' maakt de staatssecretaris zich schuldig aan het aanzetten tot haat tegen dergelijke jongeren. Op het moment dat de staatssecretaris zijn verklaring gaf waren van de vier verdachten alleen hun leeftijd, woonplaats en het delict dat zij beweerdelijk hadden gepleegd, en dus niet hun godsdienstige overtuiging, bekend", vervolgt de K7.

De K7 zegt Nobel te hebben gevraagd om zijn woorden terug te nemen, "maar aan deze oproep heeft hij geen gehoor gegeven. Daarom rest het samenwerkingsverband geen andere mogelijkheid dan het doen van aangifte."

Strafvervolging

De moskeeën verzoeken "een strafvervolging in te stellen tegen de heer Nobel".

Meer uit Politiek

Sterk verwacht 'complexe opgave' om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.

10 uur geleden
Berendsen: Nederland was naïef over groeiende Chinese invloed

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."

12 uur geleden
De Bat krijgt taak om ruimte te maken op volgelopen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."

13 uur geleden
Indiase premier kondigt snel partnerschap met Nederland aan

NEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.

13 uur geleden
Yeşilgöz hoopt op meer waardering voor militairen

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.

14 uur geleden
Eerenberg wordt D66-staatssecretaris van Financiën

DEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.

15 uur geleden
Erkens snapt scepsis agrarische sector over zijn aantreden

DEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.

16 uur geleden