Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta profiteert verreweg het meest als er een verbod komt op TikTok in de Verenigde Staten. Dat stelt de grote Amerikaanse bank Morgan Stanley. Ook andere bedrijven die inkomsten halen uit onlineadvertenties kunnen profiteren van een verbod op de populaire filmpjesapp, als dat er komt.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar bezwaren van het socialemediaplatform tegen een wet die het Chinese moederbedrijf ByteDance verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dat niet, dan dreigt een ban. De nieuwe wet moet zondag ingaan. Niet alleen zijn nieuwe downloads vanaf dat moment niet langer mogelijk, ook zijn updates na verloop van tijd moeilijk.

Analist Brian Nowak van Morgan Stanley stelt dat Meta "de grootste fundamentele winnaar blijft bij een eventueel TikTok-verbod, gezien hun al leidende gebruikersbasis, dataset en distributie". Het concern van topman Mark Zuckerberg zou profiteren van de tijd die gebruikers anders op TikTok zouden hebben doorgebracht.

Alphabet

Ook Google-moederbedrijf Alphabet kan profiteren als een verbod gebruikers naar YouTube drijft, hoewel de impact daar volgens Morgan Stanley waarschijnlijk kleiner zal zijn. Niettemin zou het Alphabet miljarden dollars aan advertentie-inkomsten kunnen opleveren. Kleinere socialemediaconcerns als Snap, de eigenaar van Snapchat, en Pinterest zouden ook profijt kunnen hebben als er een verbod komt op TikTok.

Een verbod op TikTok in de VS zal er waarschijnlijk niet toe leiden dat alle Amerikanen stoppen met de app. Mark Deuze, hoogleraar Mediastudies aan de Universiteit van Amsterdam, verwacht dat veel Amerikanen dan alsnog via een omweg TikTok blijven gebruiken. Bovendien denkt hij dat er weinig toezicht zal zijn op wie zich eraan houdt.

"Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zegt Deuze. Hij vermoedt dat mensen via een virtueel privénetwerk (VPN), dat doet alsof internetverkeer uit een ander land komt, een omweg vinden om TikTok te kunnen gebruiken. "Dat zie je in China ook. Daar zitten mensen op Facebook en YouTube, terwijl dat er verboden is."

Meer uit Financieel

Recordprijs diesel in VS voert druk op richting verkiezingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.

9 minuten geleden
Oordeel ACM brengt treindienst Arriva naar Parijs dichterbij

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.

48 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

3 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

4 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

4 uur geleden