Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta profiteert verreweg het meest als er een verbod komt op TikTok in de Verenigde Staten. Dat stelt de grote Amerikaanse bank Morgan Stanley. Ook andere bedrijven die inkomsten halen uit onlineadvertenties kunnen profiteren van een verbod op de populaire filmpjesapp, als dat er komt.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar bezwaren van het socialemediaplatform tegen een wet die het Chinese moederbedrijf ByteDance verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dat niet, dan dreigt een ban. De nieuwe wet moet zondag ingaan. Niet alleen zijn nieuwe downloads vanaf dat moment niet langer mogelijk, ook zijn updates na verloop van tijd moeilijk.

Analist Brian Nowak van Morgan Stanley stelt dat Meta "de grootste fundamentele winnaar blijft bij een eventueel TikTok-verbod, gezien hun al leidende gebruikersbasis, dataset en distributie". Het concern van topman Mark Zuckerberg zou profiteren van de tijd die gebruikers anders op TikTok zouden hebben doorgebracht.

Alphabet

Ook Google-moederbedrijf Alphabet kan profiteren als een verbod gebruikers naar YouTube drijft, hoewel de impact daar volgens Morgan Stanley waarschijnlijk kleiner zal zijn. Niettemin zou het Alphabet miljarden dollars aan advertentie-inkomsten kunnen opleveren. Kleinere socialemediaconcerns als Snap, de eigenaar van Snapchat, en Pinterest zouden ook profijt kunnen hebben als er een verbod komt op TikTok.

Een verbod op TikTok in de VS zal er waarschijnlijk niet toe leiden dat alle Amerikanen stoppen met de app. Mark Deuze, hoogleraar Mediastudies aan de Universiteit van Amsterdam, verwacht dat veel Amerikanen dan alsnog via een omweg TikTok blijven gebruiken. Bovendien denkt hij dat er weinig toezicht zal zijn op wie zich eraan houdt.

"Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zegt Deuze. Hij vermoedt dat mensen via een virtueel privénetwerk (VPN), dat doet alsof internetverkeer uit een ander land komt, een omweg vinden om TikTok te kunnen gebruiken. "Dat zie je in China ook. Daar zitten mensen op Facebook en YouTube, terwijl dat er verboden is."

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

9 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

10 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

12 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

15 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden