Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta profiteert verreweg het meest als er een verbod komt op TikTok in de Verenigde Staten. Dat stelt de grote Amerikaanse bank Morgan Stanley. Ook andere bedrijven die inkomsten halen uit onlineadvertenties kunnen profiteren van een verbod op de populaire filmpjesapp, als dat er komt.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar bezwaren van het socialemediaplatform tegen een wet die het Chinese moederbedrijf ByteDance verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dat niet, dan dreigt een ban. De nieuwe wet moet zondag ingaan. Niet alleen zijn nieuwe downloads vanaf dat moment niet langer mogelijk, ook zijn updates na verloop van tijd moeilijk.

Analist Brian Nowak van Morgan Stanley stelt dat Meta "de grootste fundamentele winnaar blijft bij een eventueel TikTok-verbod, gezien hun al leidende gebruikersbasis, dataset en distributie". Het concern van topman Mark Zuckerberg zou profiteren van de tijd die gebruikers anders op TikTok zouden hebben doorgebracht.

Alphabet

Ook Google-moederbedrijf Alphabet kan profiteren als een verbod gebruikers naar YouTube drijft, hoewel de impact daar volgens Morgan Stanley waarschijnlijk kleiner zal zijn. Niettemin zou het Alphabet miljarden dollars aan advertentie-inkomsten kunnen opleveren. Kleinere socialemediaconcerns als Snap, de eigenaar van Snapchat, en Pinterest zouden ook profijt kunnen hebben als er een verbod komt op TikTok.

Een verbod op TikTok in de VS zal er waarschijnlijk niet toe leiden dat alle Amerikanen stoppen met de app. Mark Deuze, hoogleraar Mediastudies aan de Universiteit van Amsterdam, verwacht dat veel Amerikanen dan alsnog via een omweg TikTok blijven gebruiken. Bovendien denkt hij dat er weinig toezicht zal zijn op wie zich eraan houdt.

"Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zegt Deuze. Hij vermoedt dat mensen via een virtueel privénetwerk (VPN), dat doet alsof internetverkeer uit een ander land komt, een omweg vinden om TikTok te kunnen gebruiken. "Dat zie je in China ook. Daar zitten mensen op Facebook en YouTube, terwijl dat er verboden is."

Meer uit Financieel

Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

1 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

2 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

2 uur geleden
Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

9 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

12 uur geleden