Morgan Stanley: Meta grootste winnaar bij TikTok-ban in VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta profiteert verreweg het meest als er een verbod komt op TikTok in de Verenigde Staten. Dat stelt de grote Amerikaanse bank Morgan Stanley. Ook andere bedrijven die inkomsten halen uit onlineadvertenties kunnen profiteren van een verbod op de populaire filmpjesapp, als dat er komt.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar bezwaren van het socialemediaplatform tegen een wet die het Chinese moederbedrijf ByteDance verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dat niet, dan dreigt een ban. De nieuwe wet moet zondag ingaan. Niet alleen zijn nieuwe downloads vanaf dat moment niet langer mogelijk, ook zijn updates na verloop van tijd moeilijk.
Analist Brian Nowak van Morgan Stanley stelt dat Meta "de grootste fundamentele winnaar blijft bij een eventueel TikTok-verbod, gezien hun al leidende gebruikersbasis, dataset en distributie". Het concern van topman Mark Zuckerberg zou profiteren van de tijd die gebruikers anders op TikTok zouden hebben doorgebracht.
Alphabet
Ook Google-moederbedrijf Alphabet kan profiteren als een verbod gebruikers naar YouTube drijft, hoewel de impact daar volgens Morgan Stanley waarschijnlijk kleiner zal zijn. Niettemin zou het Alphabet miljarden dollars aan advertentie-inkomsten kunnen opleveren. Kleinere socialemediaconcerns als Snap, de eigenaar van Snapchat, en Pinterest zouden ook profijt kunnen hebben als er een verbod komt op TikTok.
Een verbod op TikTok in de VS zal er waarschijnlijk niet toe leiden dat alle Amerikanen stoppen met de app. Mark Deuze, hoogleraar Mediastudies aan de Universiteit van Amsterdam, verwacht dat veel Amerikanen dan alsnog via een omweg TikTok blijven gebruiken. Bovendien denkt hij dat er weinig toezicht zal zijn op wie zich eraan houdt.
"Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zegt Deuze. Hij vermoedt dat mensen via een virtueel privénetwerk (VPN), dat doet alsof internetverkeer uit een ander land komt, een omweg vinden om TikTok te kunnen gebruiken. "Dat zie je in China ook. Daar zitten mensen op Facebook en YouTube, terwijl dat er verboden is."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
6 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
8 uur geleden