'Morgan Stanley geeft rijke klanten toegang tot bitcoinfondsen'
NEW YORK (ANP) - Rijke klanten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley krijgen mogelijk toegang tot bitcoinfondsen. Volgens een interne memo van de bank, ingezien door de Amerikaanse zakenzender CNBC, zijn financieel adviseurs van de bank over de plannen geïnformeerd. Het zou gaan om drie fondsen waartoe de rijke klanten toegang kunnen krijgen.
Morgan Stanley zou daarmee de eerste grote Amerikaanse bank zijn die vermogensbeheerklanten toegang biedt tot bitcoinfondsen. De bank, die zo'n 4 biljoen dollar aan vermogen in beheer heeft, zou beleggingen in maar drie fondsen toestaan. Twee van de aangeboden fondsen zijn van Galaxy Digital, het cryptobedrijf opgericht door Mike Novogratz. Het derde fonds is een gezamenlijk initiatief van vermogensbeheerder FS Investments en bitcoinbedrijf NYDIG.
De stap is belangrijk voor de acceptatie van de bitcoin als belegging. De bank zou overstag zijn gegaan nadat klanten daar om vroegen, aldus de bronnen. De enorme opmars van de waarde van de bitcoin heeft de druk bij de bedrijven op Wall Street vergroot om ook op cryptovaluta's in te zetten.
Alleen rijke klanten van Morgan Stanley krijgen vooralsnog toegang tot de fondsen. De bank acht de openstelling alleen geschikt voor een mensen met "een agressieve risicotolerantie" die ten minste 2 miljoen dollar aan beheerd vermogen hebben uitstaan bij de bank. Voor beleggingsfirma's geldt een grens van minstens 5 miljoen dollar om in aanmerking te komen voor de nieuwe participaties.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.
23 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.
3 uur geleden