Mores: als veiligheidstraining verplicht is, dan ook handhaven
DEN HAAG (ANP) - Als de e-learning over respectvol samenwerken voor de audiovisuele sector verplicht is, dan moet die ook worden gehandhaafd. Dat zegt voorzitter Febe Deug van Mores, het steun- en adviespunt voor de culturele, creatieve en mediasector.
Eerder deze week zei De Slimste Mens-jurylid Maarten van Rossem dat hij niet van plan was de cursus te doen. KRO-NCRV liet toen weten dat de omroep alle medewerkers en presentatoren had verzocht de onlinetraining te doen en erop te vertrouwen dat "iedereen zelf de bewuste overweging kan maken om de e-learning wel of niet te doen". Een woordvoerster van het Mediapact, dat verantwoordelijk is voor de e-learning, zei eerder dat de cursus verplicht is voor alle partijen die bij het Mediapact zijn aangesloten, maar dat ze uitgaan van "vertrouwen en eigen verantwoordelijkheid".
Dat niet overal wordt gehandhaafd wanneer de verplichte cursus niet wordt gedaan, vindt Mores opmerkelijk. "Als je zegt dat iets verplicht is, dan moet je ook handhaven", zegt Deug. "Hoe dat handhaven eruit ziet, kan verschillende vormen hebben. Maar als iemand weigert, zou je op zijn minst wel het gesprek moeten aangaan. Het geeft ook een boodschap af dat iemand zegt: dat ga ik niet doen."
Eerder zeiden ook al VI-gezichten René van der Gijp en Johan Derksen dat ze niet van plan waren de cursus te doen. Talpa liet toen weten dat iedereen de training moet volgen en deelname actief bevordert. "Dat doen we onder andere door actief te helpen herinneren, te monitoren en het gesprek aan te gaan."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rechts-extremisten proberen hun denkbeelden acceptabel te maken voor een grotere groep mensen door een "zachtere versie" hiervan te presenteren. Daarvoor waarschuwen de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). "Sommigen proberen politieke partijen van binnenuit te beïnvloeden", schrijven de veiligheidsdiensten in een gezamenlijke analyse.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen Jim B. (48). De oud-ambtenaar van de gemeente Amsterdam zou gegevens uit de gemeentelijke systemen hebben verkocht die gebruikt zouden zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod voor vijftien jaar.
44 minuten geledenLOENEN (ANP) - Nationaal Ereveld Loenen krijgt vanaf donderdag ruimte voor ongeveer vijfhonderd nieuwe oorlogsgraven. De uitbreiding is nodig omdat de huidige grafvakken vrijwel vol zijn en er ieder jaar nog oorlogsslachtoffers worden herbegraven. Het is voor het eerst sinds halverwege de vorige eeuw dat een Nederlands ereveld op deze manier wordt uitgebreid.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer neemt meer tijd voor een definitief besluit over de toekomst van zijn zeven buitencentra. De overheidsorganisatie kondigde in juli aan de bezoekerscentra per 1 januari 2027 te willen sluiten, maar heeft nu toch besloten ze langer open te houden. Die tijd wordt gebruikt om "mogelijkheden te verkennen en per locatie gesprekken te voeren met partners en andere stakeholders".
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft Mark I. (54) dinsdag conform de eis van het Openbaar Ministerie twintig jaar cel opgelegd voor het wurgen van zijn partner Nelleke (64) half december vorig jaar in het Gelderse Beuningen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtsgebouw in Zwolle is dinsdagmiddag kort ontruimd geweest nadat brand was ontstaan in de parkeergarage onder het gebouw, meldt de veiligheidsregio. De brand ontstond in een technische ruimte.
2 uur geleden