Mores: als veiligheidstraining verplicht is, dan ook handhaven
DEN HAAG (ANP) - Als de e-learning over respectvol samenwerken voor de audiovisuele sector verplicht is, dan moet die ook worden gehandhaafd. Dat zegt voorzitter Febe Deug van Mores, het steun- en adviespunt voor de culturele, creatieve en mediasector.
Eerder deze week zei De Slimste Mens-jurylid Maarten van Rossem dat hij niet van plan was de cursus te doen. KRO-NCRV liet toen weten dat de omroep alle medewerkers en presentatoren had verzocht de onlinetraining te doen en erop te vertrouwen dat "iedereen zelf de bewuste overweging kan maken om de e-learning wel of niet te doen". Een woordvoerster van het Mediapact, dat verantwoordelijk is voor de e-learning, zei eerder dat de cursus verplicht is voor alle partijen die bij het Mediapact zijn aangesloten, maar dat ze uitgaan van "vertrouwen en eigen verantwoordelijkheid".
Dat niet overal wordt gehandhaafd wanneer de verplichte cursus niet wordt gedaan, vindt Mores opmerkelijk. "Als je zegt dat iets verplicht is, dan moet je ook handhaven", zegt Deug. "Hoe dat handhaven eruit ziet, kan verschillende vormen hebben. Maar als iemand weigert, zou je op zijn minst wel het gesprek moeten aangaan. Het geeft ook een boodschap af dat iemand zegt: dat ga ik niet doen."
Eerder zeiden ook al VI-gezichten René van der Gijp en Johan Derksen dat ze niet van plan waren de cursus te doen. Talpa liet toen weten dat iedereen de training moet volgen en deelname actief bevordert. "Dat doen we onder andere door actief te helpen herinneren, te monitoren en het gesprek aan te gaan."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
27 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.
5 uur geleden