Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mores: als veiligheidstraining verplicht is, dan ook handhaven

Mores: als veiligheidstraining verplicht is, dan ook handhaven

DEN HAAG (ANP) - Als de e-learning over respectvol samenwerken voor de audiovisuele sector verplicht is, dan moet die ook worden gehandhaafd. Dat zegt voorzitter Febe Deug van Mores, het steun- en adviespunt voor de culturele, creatieve en mediasector.

Eerder deze week zei De Slimste Mens-jurylid Maarten van Rossem dat hij niet van plan was de cursus te doen. KRO-NCRV liet toen weten dat de omroep alle medewerkers en presentatoren had verzocht de onlinetraining te doen en erop te vertrouwen dat "iedereen zelf de bewuste overweging kan maken om de e-learning wel of niet te doen". Een woordvoerster van het Mediapact, dat verantwoordelijk is voor de e-learning, zei eerder dat de cursus verplicht is voor alle partijen die bij het Mediapact zijn aangesloten, maar dat ze uitgaan van "vertrouwen en eigen verantwoordelijkheid".

Dat niet overal wordt gehandhaafd wanneer de verplichte cursus niet wordt gedaan, vindt Mores opmerkelijk. "Als je zegt dat iets verplicht is, dan moet je ook handhaven", zegt Deug. "Hoe dat handhaven eruit ziet, kan verschillende vormen hebben. Maar als iemand weigert, zou je op zijn minst wel het gesprek moeten aangaan. Het geeft ook een boodschap af dat iemand zegt: dat ga ik niet doen."

Eerder zeiden ook al VI-gezichten René van der Gijp en Johan Derksen dat ze niet van plan waren de cursus te doen. Talpa liet toen weten dat iedereen de training moet volgen en deelname actief bevordert. "Dat doen we onder andere door actief te helpen herinneren, te monitoren en het gesprek aan te gaan."

Meer uit Binnenland

Decorontwerper van iconische tv-shows en songfestival geridderd

DEN HAAG (ANP) - Roland de Groot, een van de bekendste decorontwerpers van Nederland, is donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dit is een van de hoogste civiele onderscheidingen van Nederland. De 86-jarige ontwerper en artdirector kreeg de onderscheiding vanwege zijn "exceptionele bijdrage aan de Nederlandse en internationale televisie- en filmindustrie". Het erelintje werd uitgereikt door burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn, waar de ontwerper woont.

54 minuten geleden
Schouten maakt met abseilen van Euromast verkiezingsbelofte waar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is donderdagochtend van de Euromast abgeseild. Haar actie trok veel bekijks, zowel van het publiek als van de binnen- en buitenlandse media.

1 uur geleden
Daling aantal jongeren in gesloten instellingen zet door

UTRECHT (ANP) - Steeds minder jongeren verblijven in gesloten jeugdhulpinstellingen, al is een volledige sluiting van dit soort instellingen nog niet in zicht. Volgens de laatste cijfers van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verbleven op 1 april van dit jaar nog 350 jongeren in de gesloten jeugdhulp. Dat zijn er 65 minder dan een jaar eerder, een afname van bijna 16 procent.

1 uur geleden
Maatregelen rond afsluiting Westerscheldetunnel tweemaal zo duur

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland heeft niet 11, maar 22 miljoen euro nodig voor verkeersmaatregelen tijdens de afsluiting van de Westerscheldetunnel. De oostbuis van de 6,5 kilometer lange tunnel tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland gaat begin volgend jaar vier maanden dicht voor reparatie. De provincie legt aan beide kanten van het water tijdelijke parkeerplaatsen (P+R) aan, zet tientallen pendelbussen in en laat de Westerschelde Ferry extra varen.

2 uur geleden
Waterschappen inspecteren droge dijken: wel scheuren, geen gevaar

DEN HAAG (ANP) - Waterschappen houden hun dijken deze weken extra scherp in de gaten, omdat door de droogte scheuren of verzakkingen kunnen ontstaan. Uit een rondgang van het ANP langs waterschappen verspreid over het land blijkt dat er vooralsnog amper problemen zijn. Op sommige plekken zitten oppervlakkige scheuren, maar dijkwachten zien geen gevaarlijke situaties.

2 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag ontslagen om schenden ambtsgeheim

DEN HAAG (ANP) - Een politiemedewerker van de eenheid Den Haag is ontslagen om het schenden van het ambtsgeheim en computervredebreuk. Dit meldt de politie donderdag.

2 uur geleden
Man doodgestoken vrouw Den Dolder doet aangifte tegen kliniek

DEN DOLDER (ANP) - De weduwnaar van de 76-jarige vrouw die begin vorig jaar werd doodgestoken in Den Dolder, doet aangifte tegen de psychiatrische zorginstelling Fivoor. Namens de Familie bevestigt donderdag een bericht hierover van AD Utrechts Nieuwsblad. De vrouw werd op 2 januari, op klaarlichte dag op straat, met zeventien messteken om het leven gebracht door Mert P. (29). Hij verbleef destijds gedwongen in de psychiatrische kliniek en was die dag met toestemming buiten. Woensdag legde de rechter P. acht jaar cel en tbs met dwangverpleging op voor de fatale steekpartij.

3 uur geleden