Mores: als veiligheidstraining verplicht is, dan ook handhaven
DEN HAAG (ANP) - Als de e-learning over respectvol samenwerken voor de audiovisuele sector verplicht is, dan moet die ook worden gehandhaafd. Dat zegt voorzitter Febe Deug van Mores, het steun- en adviespunt voor de culturele, creatieve en mediasector.
Eerder deze week zei De Slimste Mens-jurylid Maarten van Rossem dat hij niet van plan was de cursus te doen. KRO-NCRV liet toen weten dat de omroep alle medewerkers en presentatoren had verzocht de onlinetraining te doen en erop te vertrouwen dat "iedereen zelf de bewuste overweging kan maken om de e-learning wel of niet te doen". Een woordvoerster van het Mediapact, dat verantwoordelijk is voor de e-learning, zei eerder dat de cursus verplicht is voor alle partijen die bij het Mediapact zijn aangesloten, maar dat ze uitgaan van "vertrouwen en eigen verantwoordelijkheid".
Dat niet overal wordt gehandhaafd wanneer de verplichte cursus niet wordt gedaan, vindt Mores opmerkelijk. "Als je zegt dat iets verplicht is, dan moet je ook handhaven", zegt Deug. "Hoe dat handhaven eruit ziet, kan verschillende vormen hebben. Maar als iemand weigert, zou je op zijn minst wel het gesprek moeten aangaan. Het geeft ook een boodschap af dat iemand zegt: dat ga ik niet doen."
Eerder zeiden ook al VI-gezichten René van der Gijp en Johan Derksen dat ze niet van plan waren de cursus te doen. Talpa liet toen weten dat iedereen de training moet volgen en deelname actief bevordert. "Dat doen we onder andere door actief te helpen herinneren, te monitoren en het gesprek aan te gaan."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdag tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat. Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Criminelen gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om cyberaanvallen te automatiseren, te versnellen of efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwen inlichtingendiensten AIVD en MIVD samen met vijf andere organisaties. In een open brief roepen zij bestuurders van bedrijven en andere organisaties op om "verantwoordelijkheid te nemen en prioriteit te geven aan cybersecurity".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van de Achterhoek in Gelderland en van de Gooi en Vechtstreek en West-Friesland in Noord-Holland mogen bij de komende jaarwisseling geen eigen vuurwerk afsteken. De gemeenten in die regio's hebben samen besloten om geen ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baasjes van een bijtgrage hond moeten verplicht op een praktijkcursus. Dat wil staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) regelen. Het gaat dan om honden die vaak worden geassocieerd met bijtincidenten.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde die over sport gaat, Marian van Dijken (BBB), is heel blij dat de wereldkampioenschappen wielrennen naar Groningen en Drenthe komen. Het liefst had ze die in 2032 hier willen zien, maar 2034 is wat haar betreft ook goed, reageerde ze. "Als het maar komt, zodat tientallen miljoenen televisiekijkers kunnen zien wat de noordelijke provincies voor moois te bieden hebben." Er komen ook altijd veel bezoekers op af.
9 uur geleden