Moreno vervangt ontslagen coach Jardim bij AS Monaco
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft zaterdag coach Leonardo Jardim aan de kant gezet en meteen zijn vervanger aangesteld. Voormalig bondscoach van Spanje Robert Moreno heeft een contract getekend tot 2022.
Jardim was bezig aan zijn tweede periode bij Monaco. In zijn eerste dienstverband leidde de Portugees de club naar de Franse titel en de halve finales van de Champions League. Dat was in 2017. In oktober 2018 werd hij ontslagen. Thierry Henry nam de taken over, maar die hield het niet langer dan drie maanden vol. Jardim keerde in januari 2019 terug.
Na achttien wedstrijden in de huidige voetbaljaargang heeft de clubleiding van Monaco besloten Jardim te vervangen. De club staat zevende in de Ligue 1, zeventien punten achter koploper Paris Saint-Germain.
Moreno vierde vooral successen als assistent van Luis Enrique. Hij promoveerde in juni naar bondscoach van Spanje toen Enrique om persoonlijke redenen terugtrad. Hij loodste Spanje in de kwalificaties naar het EK van 2020, maar moest in november tegen zijn zin toch weer wijken voor de teruggekeerde Enrique.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
5 uur geleden