Moreno vervangt ontslagen coach Jardim bij AS Monaco
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft zaterdag coach Leonardo Jardim aan de kant gezet en meteen zijn vervanger aangesteld. Voormalig bondscoach van Spanje Robert Moreno heeft een contract getekend tot 2022.
Jardim was bezig aan zijn tweede periode bij Monaco. In zijn eerste dienstverband leidde de Portugees de club naar de Franse titel en de halve finales van de Champions League. Dat was in 2017. In oktober 2018 werd hij ontslagen. Thierry Henry nam de taken over, maar die hield het niet langer dan drie maanden vol. Jardim keerde in januari 2019 terug.
Na achttien wedstrijden in de huidige voetbaljaargang heeft de clubleiding van Monaco besloten Jardim te vervangen. De club staat zevende in de Ligue 1, zeventien punten achter koploper Paris Saint-Germain.
Moreno vierde vooral successen als assistent van Luis Enrique. Hij promoveerde in juni naar bondscoach van Spanje toen Enrique om persoonlijke redenen terugtrad. Hij loodste Spanje in de kwalificaties naar het EK van 2020, maar moest in november tegen zijn zin toch weer wijken voor de teruggekeerde Enrique.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
39 minuten geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
16 uur geleden